Projektas „Šeima – džiaugsmas būti kartu“

Kaip augalui reikia tinkamos dirvos, taip žmogui – šeimos. Deja, šiandien daugeliui iš tėvų darbas atima didžiąją dalį dienos ir laiko savo šeimos puoselėjimui mes skiriame labai mažai. Dažnai nelieka laiko vienas kitam, nebūname drauge, nesimėgaujame šeima, pamirštame, ką reiškia džiaugtis ir matyti, kaip auga mūsų vaikai, kaip blizga iš laimės jų akys nuo buvimo kartu su tėvais.

Iš šeimos meilės džiaugsmas sklinda į pasaulį ir suspindi visoje visuomenėje/Asmeninio archyvo nuotrauka

Nuo rugsėjo mėnesio Druskininkų švč. M. M. Škaplierinės Parapijos namuose vykdomas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamas projektas „Šeima – džiaugsmas būti kartu“. Šiuo projektu skatiname šeimas telktis parapijos namuose, dalintis patirtimi „tėvai-tėvams“, įgyvendinti naujas idėjas, kurti šeimos tradicijas, kartu auginti vaikus, spręsti iškilusias problemas bei  turiningai leisti laisvalaikį. Daugelio žmonių patirtis rodo, kad santuokai skirtas laikas ir darbas visada duoda nuostabių vaisių, dėl to verta stengtis. Bendri renginiai, pagalba, auginant vaikus, ištikus sunkumams, vaikų užimtumas po pamokų – visa tai skatina šeimas stiprėti pačias ir padėti stiprėti kitoms šeimoms.

Projekto metu į parapijos bendruomenės veiklą įsitraukė naujos šeimos. Vyksta moterims skirti užsiėmimai „Brangesnė už perlus“. Jų metu jos mokosi geriau pažinti save, atrasti Dievo skirtą vietą ir pašaukimą gyvenime bei nusibrėžti ribas, įveikti kelyje pasitaikančius sunkumus ir siekti tikslų. Visi kartu organizuojame bendrus parapijos renginius, dalyvaujame socialinėje akcijoje „Maisto bankas“, „Meduolių“ akcijos metu kepsime meduolius Carito lankomiems seneliams.

Smagu, kad mamos skatina vaikus savanoriauti ir pačios savanoriauja. Jų iniciatyva veikia kūrybinės dirbtuvės, kuriose vaikai kuria gražius dalykus: velia vilną, daro atvirutes, gamina dekoracijas Parapijos namų aplinkai papuošti. Mamų iniciatyva duris atvėrė „Parapijos vaikų klubas“. Parapijos namų bendruomenę lankančių šeimų vaikai ūgtelėjo, šeimoms tenka susidurti su naujais išbandymais. Tapo aktualūs paauglystės iššūkiais, norisi daugiau pasigilinti į paauglių rūkymo, gėrimo prevencijos galimybes, mokytis nesmurtinio bendravimo ir viską stengtis išsispręsti gražiuoju.

Kam aktualios ir įdomios šios temos kviečiame dalyvauti seminaruose kurie vyks Parapijos namuose, V. Kudirkos g. 41: lapkričio 15 d. 10.30 val. „Paauglystė – iššūkis vaikams ir tėvams“ (lektorė Jolanta Lipkevičienė); lapkričio 17 d. 9.30 val. „Nesmurtinio bendravimo pagrindai“ (lektorė Ramunė Gečaitė); lapkričio 25 d. 11 val. vyks ir susitikimas-diskusija apie paauglių priklausomybių prevencijos galimybes su „Aš esu“ bendruomenės vadovu kunigu Kęstučiu Dvarecku ir gydytoja psichiatre Vilma Andriejauskiene.

Daugiau informacijos galima rasti „Facebook“ paskyroje „Druskininkų parapijos bendruomenė“.

Šeima yra dovana, padedanti subrandinti žmonių santykius. Tai turi būti vieta, kurioje sutuoktiniai, tėvai ir vaikai, broliai ir seserys, mokosi bendrauti bei nesavanaudiškai vienas kitu rūpintis, kur konfliktai sprendžiami ne jėga, o dialogu, pagarba, gailestingumu ir atlaidumu. Iš šeimos meilės džiaugsmas sklinda į pasaulį ir suspindi visoje visuomenėje.

 

Parengė Angelė Paulėkaitė, projekto vadovė