Prevenciniame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje – besibaigiančio šaltojo sezono aktualijos

Artėjant pavasariui, tradiciškai buvo sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo aptartos svarbiausios besibaigiančio šaltojo sezono aktualijos.

V. Jurgelevičienė: „Tikslas – ne bausti žmones, kurie žvejoja ar pramogauja ant ledo, o įspėti apie pavojų, apsaugoti jų sveikatą ir gyvybę/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Pirmasis klausimas – dėl pasirengimo galimam potvyniui. Posėdyje aptartos priemonės, kaip reikėtų apsaugoti gyventojus, jei dėl gausiai iškritusio ir dabar greitai tirpstančio sniego kiltų potvynis. Kaip informavo posėdyje dalyvavę atsakingų institucijų atstovai, situacija yra stabili, potvynio grėsmė minimali, tačiau yra numatytas priemonių planas, jei visgi taip atsitiktų. Su arčiausiai Nemuno upės gyvenančiais žmonėmis buvo susisiekta, jie buvo informuoti, kad situacija yra stebima ir stabili.

Posėdžio metu akcentuota, kad, šylant orams, ledas vandens telkiniuose ima tirpti itin sparčiai. Esant pliusinei dienos temperatūrai, ledo storis greitai mažėja ir šiuo metu ant jo lipti yra pavojinga, tačiau tiek ant Nemuno upės, tiek kituose savivaldybės teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose galima pastebėti gausų būrį žvejų, kurie vis dar žvejoja ant ledo. Kadangi tokia žvejyba kelia rimtą pavojų žvejams, nuspręsta kartu su policijos pareigūnais nuolat kontroliuoti žvejybos vietas, vandens telkinius.

Posėdyje aptartos priemonės, kaip reikėtų apsaugoti gyventojus, jei dėl gausiai iškritusio ir dabar greitai tirpstančio sniego kiltų potvynis/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

„Tikslas – tikrai ne bausti žmones, kurie žvejoja ar pramogauja ant ledo, o įspėti apie pavojų, apsaugoti jų sveikatą ir gyvybę. Neretai skendimo atveju nukenčia ir šalia esantys, gelbėjantys asmenys, todėl norime prevenciškai visus įspėti, kad nenutiktų skaudžių nelaimių“, – pabrėžė Ekstremalių situacijų komisijai vadovaujanti savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.

Posėdyje taip pat atkreiptas dėmesys, kad šiais metais buvęs itin stiprus snygis miškuose laužė šakas, vertė medžius ir todėl reikėtų itin didelį dėmesį skirti privačių ir valstybinių miškų sutvarkymui prieš šiltąjį sezoną.

Atsakingi specialistai informavo, kad jau pradėti paruošiamieji darbai šiltajam sezonui: apžiūrėta hidrotechninių įrenginių, vandens telkinių būklė, ruošiamasi atnaujinti po žiemos susidėvėjusią ar apgadintą infrastruktūrą.

Komisija, sudaryta iš visų atsakingų institucijų atstovų ir administracijos specialistų, nusprendė, kad Ekstremalių situacijų komisijos posėdis bus dar kartą šaukiamas kovo pabaigoje tam, kad būtų galima detaliai aptarti pasiruošimą  šiltajam sezonui.

Druskininkų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informavo, kad, šylant orams ledo storis sparčiai mažėja ir tampa pavojingas, ypač ant upių. Atsitikus nelaimei gyventojai nedelsiant turėtų skambinti telefonu 112. Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, o taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltiniai.

Druskininkų savivaldybės informacija