Po žinios apie Avirio staigmeną atsiliepusiai porai – nardymo pamoka Vandens parke

Nepraėjus nė dienai po to, kai savaitraščio „Mano Druskininkai“ numeryje buvo publikuotas rašinys „Iš Avirio gelmių – rubininės vestuvių sukakties sulaukęs radinys“, atsiliepė šios istorijos herojai, sutuoktiniai alytiškiai Birutė ir Kęstutis Lukauskai. Tai labai pradžiugino daugelį „Mano Druskininkai“ skaitytojų, kurie tikėjosi, laukė istorijos tęsinio: ar atsilieps jaunavedžiai, kadaise ežere, kaip šeimyninės darnos simbolį, išplukdę butelį su rašteliu apie vestuvių datą? Ar jie laimingi ir kaip gyvena šiandien?

 

K. ir B. Lukauskams nardytojas D. Gaižauskas įteikė iš Avirio ištrauktą butelį su rašteliu apie jų vestuves ir kvietimus apsilankyti Vandens parke organizuojamoje pažintinio nardymo pamokoje/Laimos Rekevičienės nuotrauka

 

Rašėme, kad profesionalus nardytojas, įmonės „Scuba Druskininkai“ vadovas, vedantis nardymo užsiėmimus Vandens parke, Dainius Gaižauskas praėjusią savaitę Avirio gelmėse aptiko ir ištraukė skaidraus stiklo puslitrinį butelį: prisisunkusį ežero vandens, užkimštą šaka, ir dar gerai saugantį jame plūduriuojantį raštelį su aiškiai įskaitomu įrašu: „1978 m. 05 mėn. 27 d. įvyko vestuvės. Jose ženinosi Kęstutis ir Birutė. Jos įvyko prie Avirio ežero.

 

1978-ieji: jauni ir mylintys, kaip ir dabar, 2018-aisiais/Asmeninio nuotrauka

 

Šį butelį praėjusį penktadienį D. Gaižauskas ir įteikė B. ir K. Lukauskams. O kartu istorijos herojams, šiemet atšventusiems rubinines vestuves, padovanoti ir kuponai – nemokamai apsilankyti Vandens parke bei dalyvauti pažintinio nardymo pamokoje su profesionaliu instruktoriumi.

Šiuo kvietimu šeima pasinaudojo jau kitą dieną. Tiesa, nardymo pamokoje dalyvavo tik Kęstutis. Įdomus sutapimas, kad nardymas yra vienas iš K. Lukausko pomėgių: „Visą gyvenimą domiuosi nardymu, žiūriu laidas apie nardymą ir visą tą povandeninį pasaulį; patikdavo panardyti – tik, žinoma, aš nardydavau be įrangos. Po nardymo pamokos Vandens parke man liko neišdildomas įspūdis. Labai patiko – nors ir nedidelis gylys, nėra kur „įsibėgėti“, bet vis tiek buvo labai įdomu. Ačiū labai instruktoriui Dainiui ir Vandens parkui.“

 

K. Lukauskas Vandens parke išbandė nardymą su įranga/Dainiaus Gaižausko nuotrauka

 

Sutuoktiniai papasakojo, kaip sužinojo apie tai, kad rastas suvenyrinis butelis. Perskaičiusi publikaciją savaitraštyje „Mano Druskininkai“, jiems paskambino Birutės brolienė. „Tada dar susisiekėme ir su dukra, kuri šiuo metu Airijoje, ji internete surado tą straipsnį ir mums persiuntė. Tai tą vakarą jau ne vakarienė rūpėjo – užplūdo prisiminimai. Atrodė, neįtikėtina, kad popieriaus skiautelė taip ilgai ir gerai išsilaikė, kad matosi visas užrašas“, – dalinosi įspūdžiais Birutė.

Sutuoktiniai sakė, kad savo vestuves 1978-aisiais jie šventė pagal tų laikų tradiciją – tris dienas, penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį: „Mūsų pulkas buvo didelis. Pamenam, kad butelį kažkuris gal iš pabrolių įmetė į ežerą… Tai, ko gero, buvo antrąją vestuvių dieną“, – pasakojo Kęstutis.

Sutuoktiniai dar nenusprendė, kaip pasielgs su iš Avirio ištraukta šeimos relikvija.

2018-ieji metai 1978-aisiais susituokusiems ir dvi dukras – Donatą ir Loretą užauginusiems K. ir B. Lukauskams – ypatingi: Birutė atšventė savo 60-ąjį jubiliejų, o pora – 40-ies metų santuokos sukakties proga Druskininkų bažnyčioje atnaujino santuokos įžadus. Švęsti sukaktį pasirinko kelionėje – garlaiviu plaukdami į Liškiavą. Artimiausiu metu Birutė ir Kęstutis ketina persikelti gyventi į Druskininkus – tai Birutės gimtasis miestas.

Pasiteiravus, koks per visą jų ilgo ir darnaus gyvenimo laikotarpį įvykis jiems įsiminė kaip pats džiaugsmingiausias, sutuoktiniai sakė, kad tarp tokių įvykių buvo jų vaikaitės, Gabrielės, gimimas.

Pasiteiravus, kur gi tokio gražaus ir ilgo šeimos gyvenimo paslaptis, Kęstutis su Birutė pasakė, ką reikia daryti: „Reikia girdėti vienam kitą ir rūpintis vienas kitu. Kaip sakoma, „žiūrėti“ vienam kito ir namų.“

Regis, tai taip paprasta?..

 

Ramunė Žilienė