Planuojama tęsti K. Dineikos sveikatingumo parko rekonstrukcijos darbus

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitiko su K. Dineikos sveikatingumo parko rekonstrukcijos techninį projektą rengusiais specialistais ir aptarė sprendinius, susijusius su parko trečiojo ir ketvirtojo  atnaujinimo etapų įgyvendinimu. Druskininkų savivaldybė planuoja tęsti parko atnaujinimo darbus ir teikti paraišką Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programai, kuri numato lėšas gamtos ir kultūros objektų infrastruktūros atnaujinimui ir panaudojimui turizmo reikmėms. Paraiška turi būti pateikta iki birželio 28 dienos. Atsižvelgiant į tai, būtina skubiai atlikti techninio projekto korektūrą.

Druskininkų savivaldybės pastangomis ilgus metus profsąjungoms priklausęs apleistas K. Dineikos sveikatingumo parkas buvo perduotas Savivaldybei. Savivaldybės vadovai ir specialistai įdėjo daug pastangų ir darbo, kad jau 2011 m. pabaigoje būtų pradėti parko rekonstrukcijos darbai, suskirstyti į keturis etapus.

Pirmieji du etapai sėkmingai įgyvendinti – 2015 m. gegužę vartus atvėręs atnaujintas istorinis K. Dineikos sveikatingumo parkas yra druskininkiečių ir kurorto svečių itin mėgstama laisvalaikio praleidimo vieta. Čia organizuojama daug renginių, mankštos gryname ore, įrengta didelė ir moderni vaikų žaidimų aikštelė, sūpynės neįgaliesiems, stalo teniso ir tinklinio aikštelės, lauko treniruokliai, visi norintieji gali mėgautis pirties malonumais ir kaskadomis ant Ratnyčios upelio kranto, parke atnaujinti gėlynai ir želdynai.

Druskininkų savivaldybė planuoja tęsti parko atnaujinimo darbus ir teikti paraišką Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programai, kuri numato lėšas gamtos ir kultūros objektų infrastruktūros atnaujinimui ir panaudojimui turizmo reikmėms.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės teigimu, investicinių projektų įgyvendinimas yra prioritetinė sritis: „Stengiamės maksimaliai išnaudoti visas galimybes pritraukti kuo daugiau investicijų ir įgyvendinti projektus, kurie yra naudingi bendruomenei bei reikalingi kurti pridėtinę vertę Druskininkų kurortui. Džiaugiuosi, kad projektų rengimo ir įgyvendinimo srityje ne kartą esame sulaukę labai gerų šalies ekspertų įvertinimų. Esame išskirtiniai tuo, kad beveik visais atvejais Investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistai patys rengia projektus, juos administruoja ir yra kompetentingi bei reiklūs kokybei.“

Likusiuose K. Dineikos sveikatingumo parko rekonstrukcijos etapuose planuojama įrengti tiltelį per Ratnyčios upę, amfiteatrą, sutvarkyti privažiavimą prie parko nuo Vytauto gatvės. Planuojama nutiesti dar daugiau pasivaikščiojimo takų abiejose Ratnyčios upės krantų pusėse, taip tęsiant unikaliąsias senovines tradicijas, skatinat būti gryname ore ir kvėpuoti jonizuotu oru. Likusi parko dalis taip pat bus išvalyta nuo krūmynų ir apsodinta naujais įspūdingais želdynais ir gėlynais.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė: „Džiaugiuosi, kad projektų rengimo ir įgyvendinimo srityje ne kartą esame sulaukę labai gerų šalies ekspertų įvertinimų. Esame išskirtiniai tuo, kad beveik visais atvejais Investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistai patys rengia projektus, juos administruoja ir yra kompetentingi bei reiklūs kokybei.“

2015 m. gegužę vartus atvėręs atnaujintas istorinis K. Dineikos sveikatingumo parkas yra druskininkiečių ir kurorto svečių itin mėgstama laisvalaikio praleidimo vieta/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Parengta pagal Druskininkų  savivaldybės informaciją