Pedagogės iš Ukrainos rytoj pradės mokyti jaunuosius pabėgėlius

Kasdien Druskininkuose daugėjant pabėgėlių iš Ukrainos, kurių didžiąją dalį sudaro mamos su vaikais, pradedamas aktyvus ir tikslingas jaunųjų ukrainiečių ugdymo procesas.

Jiems suformuotos išlyginamosios klasės, vaikus mokys prieglobstį nuo karo Druskininkuose suradusios ukrainiečių pedagogės. Šiuo metu Druskininkuose nori mokytis per 100 jaunųjų ukrainiečių.

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja D. Brown buvo susitikusi su ukrainietėmis, turinčiomis pedagogių kvalifikaciją ir galinčiomis mokyti savo tautiečius/Dianos Sinkevičiūtės nuotraukos

Yra įvairių specialybių pedagogių

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown buvo susitikusi su ukrainietėmis, turinčiomis pedagogių kvalifikaciją ir galinčiomis mokyti savo tautiečius.

„Mūsų susitikimo tikslas – įvertinti situaciją, kokių dalykų ir kiek mokytojų pas mus yra, kad padėtume jiems užpildyti reikalingus dokumentus ir centralizuotai išsiųsti į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Norime, kad greičiau būtų pripažintos jų kvalifikacijos. Jos mums padės, mes jas įdarbinsime ir mokytojomis, ir mokytojų padėjėjomis“, – sakė D. Brown.

Druskininkuose laikinai apsigyveno įvairių specialybių – ukrainiečių, anglų, rusų kalbų, istorijos, matematikos, pradinių klasių – mokytojos ukrainietės, taip pat psichologės, su specialiaisiais poreikiais dirbančios specialistės.

Kvalifikacijos pripažinimas įprastai užtrunka ilgiau, bet ministerija šį procesą supaprastino iki 20 darbo dienų. Ukrainietės bus įdarbintos nuo balandžio 1 dienos.

D. Brown nuomone, kiekvieną dieną didėjant ukrainiečių mokinių skaičiui, integruoti juos į bendras klases darosi labai sunku, todėl Savivaldybės taryba pastarojo posėdžio metu pritarė išlyginamųjų klasių steigimui. „Norisi išlaikyti vienodai gerą ugdymo kokybę ir ukrainiečių, ir mūsų vaikams. Mokslo metai tęsiasi – netrukus vyks mokinių pasiekimų patikrinimai, kai kuriose mokyklose bus vykdomas išorinis vertinimas. Mokyklų vadovams ir mokytojams pastarieji metai pasižymėjo išaugusiu darbo krūviu dėl pandemijos, taigi norisi, kaip įmanoma, palengvinti problemų sprendimus, padėti mokykloms, kad niekas nebūtų pamirštas – nei vaikai, nei su jais dirbantys pedagogai“.

Pamokos vyks Meno mokykloje

Ukrainiečiai mokysis M. K. Čiurlionio meno mokyklos Dailės skyriuje, juos mokys ukrainiečių mokytojos. „Visus skiriame į „Atgimimo“ mokyklą, kad būtų lengviau administruoti ugdymo procesą. Vyresnieji vaikai lankys „Ryto“ gimnaziją. Vaikai, turintys specialiųjų poreikių, eis į „Saulės“ mokyklą, nes ten yra reikalinga specializacija. Priešmokyklinukai ir kiti moksleiviai iki 8 klasės lankys „Atgimimo“ mokyklą, – pasakojo D. Brown.

Ukrainiečių vaikai sportuos Sporto centre, valgys „Atgimimo“ mokykloje.

„Buvome dar kartą susitikę su konkrečiais mokytojais, kurie dirbs. Įdomu tai, kad jau turime sukomplektuotas ukrainiečių klases: vienoje – 18 pirmokų, kitoje – 14 antrokų, nereikia klasių jungti. Daugiau miksavimo bus vyresnėse klasėse, tačiau moksleivių skaičius nuolat kinta, tai gal vėliau bus sukomplektuotos atskiros vyresniųjų klasės“, – pasakojo Švietimo skyriaus vedėja.

Džiugina bendruomenės geranoriškumas

Pasidomėjus, kas aprūpina ukrainiečių vaikus visomis mokymuisi būtinomis priemonėmis, vedėja sakė, jog mokymo priemonėmis aprūpinama bendromis jėgomis, pasitelkiant kurorto verslą, mokyklas.

„Labai daug priemonių ukrainiečių vaikai gavo iš bendraklasių, kai jie pradėjo mokytis. Tų klasių vaikai ir tėvai pasirūpino kuprinėmis, kitomis priemonėmis. Tai buvo kaip priėmimo dovana tiems vaikams. Net darželyje ukrainiečių vaikams padovanojo paspirtukus. Mūsų bendruomenė labai geranoriška, visi siūlo pagalbą“, – džiaugėsi skyriaus vedėja.

Anot jos, jauniesiems ukrainiečiams siūloma ir popamokinė veikla. Tie vaikai, kurių tėvai dirba, gali lankyti prailgintą dienos grupę. Taip pat jiems siūloma pasirinkti vieną mokyklą – meno arba sporto, kad galėtų ją lankyti. Druskininkų savivaldybė kompensuoja viešojo transporto išlaidas mokiniams.