Pamokos – už mokyklos ribų

 

Šiuolaikinė mokykla, kokia moderni bebūtų, neįstengia pilnai patenkinti smalsių, kritiškų ir viskuo besidominčių mokinių poreikių. Pamokos išvykose, mokslinėse laboratorijose ir centruose ar įmonėse plečia mokinių akiratį, parodo praktinį dalyko pritaikymą. Vaikai mokosi pasaulį pačiupinėti savo rankomis, matyti, ragauti, užuosti ir dalintis atradimų džiaugsmu.

Šis ruduo Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje itin gausus mokslo ir karjeros renginių. Tradiciškai mokslo metus pradėjome mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“. Gimnazistai Vytauto Didžiojo universitete konstravo ir programavo robotus, surengė jų kovas ir netgi žaidė futbolą. Biologijos mylėtojus sužavėjo VDU Kauno botanikos sode matytos margažiedžių jurginų  plantacijos, retų augalų kolekcijos ir net pas mus lauke žiemojantys kaktusai. Festivalio dalyvis profesorius R. Vaišnoras padovanojo mokiniams paskaitą- diskusiją „Nanotechnologijos pagerina mūsų gyvenimą“.

Spalio mėnesį gimnazistai pabuvojo Vilniuje organizuotoje Tarptautinių studijų mugėje, Studfeste – konferencijoje apie studijas ir karjerą, kur klausėsi geriausių šalies lektorių pranešimų.

Kitų ugdymo formų metu mokiniai ir jų tėvai buvo pakviesti į žurnalo  „Reitingai“ vyr. redaktoriaus Gintaro Sarafino paskaitą „Kokias klaidas daro mokiniai, planuodami karjerą“, o mokytojai pagalbos mokiniui žinias gilino šio lektoriaus paskaitoje „Mokytojų vaidmuo renkantis profesiją“.

Prieš rudens atostogų pradžią gausus gimnazistų būrys lankėsi Lenkijos sostinėje Varšuvoje, Koperniko mokslo centre – viename moderniausių technologijų muziejų Europoje. Mokiniai dalyvavo eksperimentuose, laboratoriniuose bandymuose, kūrybinėse dirbtuvėse. Keliauninkus sužavėjo Varšuvos senamiestis, Lietuvos ir Lenkijos tautų bendros istorijos sąlyčiai.

„Visa tai, ko iki šiol mokeisi, turės prasmę tik tuo atveju, jeigu tai panaudosi gyvenime“, – rašė Paulo Coelho. Toks ir mūsų gimnazistų tikslas.

Pamokos išvykose, mokslinėse laboratorijose ir centruose ar įmonėse plečia mokinių akiratį, parodo praktinį dalyko pritaikymą/„Ryto“ gimnazijos archyvo nuotraukos

 

Roma Šarkelienė,
„Ryto“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ugdymo karjerai kuratorė

Jūratė Stulpinienė,
ugdymo karjerai koordinatorė