Nuomonių spektras: Opozicija griebiasi šiaudo?

Pirmadienį iš Vilniaus konservatorių redakcija gavo pranešimą, kad Druskininkuose pasirašytas naujas „pareiškimas“. Tikriausiai galbūt buvo koks slaptas labai, nes prieš tai niekas apie jokį renginį pranešęs nebuvo. Druskininkų konservatoriai, liberalai ir šiuo metu Druskininkų savivaldybės taryboje nesantys L. Okockio vadovaujami žalieji išplatino pranešimą, kaip jie vienija jėgas ir kaip ketina „gelbėti“ Druskininkus. Iki rinkimų dar liko laiko, tačiau, panašu, Druskininkų opozicionieriai jau dabar griebiasi šiaudo ir rinkimuose dalyvaus visu būriu.

 

Toks viešai išplatintas pareiškimas sukėlė druskininkiečių nuostabą: „Rečkovas?..Kas jis toks? Nepažįstu tokio… Ar „Google“ ką nors galima rasti apie jį?…; O  Šarkus? Čia toks viskuo nepatenkintas senelis? Nežinia, koks jis ten… liberalas, nežinia ir ką gero Druskininkams jis yra padaręs…; Žaliasis Laurynas Okockis? Čia tas, kuris rūpinasi, kad avelės prakartėlėje prie Kalėdų eglutės nesušaltų? Jis gal nežino, kad Kaune konservatoriai jau 15 metų prie eglutės aveles atveža žmonėms pasidžiaugti. Tai kaip čia dabar išeina – jis „prieš“ aveles  tik Druskininkuose?…; Jeigu jie prieš judėjimą „Už Druskininkus“, tai kaip jie tada vadinasi – „Prieš  Druskininkus“ ar „Anti Druskininkai“?…  Neturi jie ką daugiau pasakyti, net ir trise susirinkę…“ – kalbėjo į redakciją paskambinę žmonės.

Komentarų buvo ir socialiniuose tinkluose: „Kai R. Malinauskas viską atstatė nuo 0, dabar jau norit Druskininkų? o kodėl anksčiau jų nenorėjot ir nesiėmėt iniciatyvos viską atstatyti, kai merdėjo Druskininkai?“; „Druskininkai druskininkiečių, o ne jūsų… Ir druskininkiečiai sprendžia, kas vadovaus. Balsavimo būdu… Jie pasirašė deklaraciją. Skamba,  lyg pareikštų teises į niekieno žemę. Žmones juk renka valdžią, jei bus išrinkti, tada galės daryti tvarką“.


 Ričardas Malinauskas,

Druskininkų savivaldybės meras

 

Tokius opozicijos veiksmus vertinu kaip bandymą gelbėtis ir užmaskuoti savo bejėgiškumą. Tai nesąžiningas žaidimas, siekiant suklaidinti Druskininkų bendruomenę. Akivaizdu, kad tai yra priešrinkiminis šou.

Per daugelį metų šie veikėjai nesugebėjo pateikti nei vieno racionalaus siūlymo druskininkiečių labui.

Tikruosius opozicijos veidus parodo nuolatinis viešas purvo pylimas, agresyvus intrigų kurstymas, melas, nuolat į visas tarnybas rašomi skundai, patyčios.

Neabejoju, kad druskininkiečiai atskirs tai, kas yra tikra, ir savo nuomonę išreikš per būsimus savivaldos rinkimus.


 Artūras Skausmenis,

Druskininkų savivaldybės tarybos ir judėjimo „Už Druskininkus“ narys

 

Šią naujieną vertinu kaip desperatišką bandymą surinkti paskutinius rinkėjų pasitikėjimo balsus. Keista, kai pagrindiniu tikslu iškeliamas siekis kažką „nuversti“, o ne susiburti bendram darbui ir kūrybai. Per pastarąją kadenciją jie nenuveikė nieko, kas padidintų žmonių pasitikėjimą jais, tad, ko gero, tada belieka kurti „kažką naujo“, jog suviliotų druskininkiečius. Man atrodo, kad toks bandymas yra pasmerktas nesėkmei, gal jis taip ir liks „kažkuo“.

 

 

 


 Milda Klybienė,

„Lynų kelio“ operatorė

 

Man juokinga, kad opoziciją piktina, esą Druskininkai – ne jų. Aš, pavyzdžiui, nuo gimimo žinau, kad Druskininkai mano, ir dėl to man nereikia su niekuo grupuotis ar kažką pasirašyti. Kai žmogus neturi kuo pagirt save, belieka peikti kitus.

Ką jie mums siūlo? Vis tą patį leitmotyvą – esą mes visi net nesuprantame, kokie esame nelaimingi, neišprusę, nesusipratę. Ir va jie, atėję, padarys mus laimingus…

Baisiai nemėgstu, kai kas nors nusprendžia mane gelbėti nuo manęs pačios. O visas „politines ligas“ gydo rinkimai…

 

 

 


 Virgaudas Taletavičius,

Druskininkų savivaldybės tarybos ir judėjimo „Už Druskininkus“ narys

 

Savaitgalį perskaičius pranešimą apie vadinamos opozicijos vienijimąsi ir ruošimąsi savivaldos rinkimams, siekiant perimti valdžią, kilo daug klausimų. Pirmiausia pačios opozicijos nariams. Jeigu juos galima vadinti opozicija, o ne žmonėmis, kurie, vedami nesveiko pavydo, nuolat trukdo ir priešinasi Druskininkų taryboje priimant svarbius sprendimus. Paprašyčiau opozicijos atstovus  įvardinti bent tris idėjas, mintis, darbus, kuriuos konstruktyviai pasiūlė per tuos 18 metų.

Puikiai prisimenu, kai 2000-siais net ir J. Šarkus pritarė tuometėms mero ir kitų Druskininkų tarybos narių idėjoms ir siekiams atgaivinti kurortą. Tuomet nereikėjo net galvoti apie kažkokią opoziciją, nes situacija buvo beviltiška. O dabar, praėjus penkiolikai metų po sėkmingo Druskininkų gydyklos atnaujinimo, paskatinusio kurorto atsigavimą, mieste kasmet pasiūloma vis naujų  europinio ar net pasaulinio lygio paslaugų, kai kurortas jau ne sezoninis, tikrai gal ir norėtųsi tapti Druskininkų valdžia?

Druskininkus atgaivino ne valdžia, ne meras, o visi druskininkiečiai, kurie, turėdami ir palaikydami idėją atgaivinti kurortą, visokiais būdais siekė ir siekia tai įgyvendinti. Manau, kad toks opozicijos noras bet kokiais būdais užimti valdžią, žeminant druskininkiečių atsidavimą kurortui, yra apgailėtinas, o žmonės tai įvertins balsuodami.


 Inga Šinkonienė,

Druskininkų savivaldybės tarybos ir judėjimo „Už Druskininkus“ narė

 

Trūksta žodžių! Suprantu, kad opozicijos atstovams pikta, kad, būdami mažumoje, negali „tenkinti“ savo interesų, bet kodėl reikia „išpilti“ tiek nepagrįstų kaltinimų? Norisi jų paklausti, o ką jūs, opozicijos atstovai, per tuos 18 m. esate nuveikę visų druskininkiečių labui?

Tiesioginiai mero rinkimai aiškiai parodė, kad druskininkiečiai tiki ir pasitiki Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku. Tikiu, kad ateinantys rinkimai taip pat parodys, kas yra kas. Šią situaciją puikia iliustruoja apibūdinimas: „Stiprūs žmonės neleidžia laiko, savęs gailėdami, jie niekada nepasiduoda. Silpni kaltina save, aplinkinius, aplinkybes ir grąžo rankas, tuščiai švaistydami laiką.

 


 Donatas Mizaras,

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos Druskininkų skyriaus pirmininkas

 

Galbūt žmonės suklaidino po pareiškimu sąraše atsiradęs „žaliųjų partijos“ pavadinimas.

Turiu atsakingai ir vienareikšmiškai pareikšti, kad Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos Druskininkų skyrius nieko bendra su minėtu pareiškimu neturi.

 

 

 


Alvydas Sodonis, verslininkas: „Mieli opozicijos atstovai, jei Jums sunku pateikti racionalią strategiją žodžiu, mėginkite raštu.

Suprantama, jei Jūs ją turite. Juk matote tik savą tiesą, neįvertinate to, kad daugumos tiesa yra kita. Jūs norite tokio pasaulio, kuris atitiktų Jūsų skonį. Bet tai, kuo Jūs remiatės, yra toli gražu ne pasauliniai demokratijos principai , o tik prasčiokiškas „dūmų kratymas“, kas žmonėms be klausos galbūt ir skamba kaip demokratija.“


 

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija

Oksanos Džadan bei asmeninio archyvo nuotraukos