Nuomonė: „Ar kada susimąstėte, kieno pinigus slepia „nepriklausomas“ konservatorių ir liberalų ruporas „Druskonis“?“

Akcinių bendrovių įstatymas numato, kad kiekviena uždaroji akcinė bendrovė privalo viešinti savo finansinę atskaitomybę.

UAB „Druskininkų savaitė“, geriau žinoma „Druskonio“ pavadinimu, pasirodo, yra tris ar net daugiau METŲ (!!!) finansinių ataskaitų piktybiškai neteikianti įmonė. Apie tai viešai paskelbė VĮ Registrų centras.

Ir sutapk tu man šitaip, kad lygiai prieš tiek pat laiko – tris ar net daugiau metų – prasidėjo šios Šaraškino kontoros ir Druskininkų liberalų bei konservatorių „bičiulystė“, iš kurios išaugo, mano manymu, propagandinis, siaurus grupinius interesus tenkinantis ruporas.

„Druskonio“ puslapiuose viešai iš Druskininkų ir druskininkiečių ne kartą tyčiojosi konservatoriai V. Semeška, A. Balkė, liberalai J. Šarkus, K. Kaklys, V. Trinkūnas.

Mielieji, manote, kad tribūną šių veikėjų pasisakymams arba veikiau – politiniams konservatorių ir liberalų užsakymams „Druskonio“ redakcija suteikė už paprastą AČIŪ? Nejuokaukit…

Viskas šiais laikais turi savo kainą. Todėl, susidaro įspūdis, kad konservatoriams ir liberalams šiandien tai yra įrankis jų politiniams įnoriams tenkinti…

Ko gero, nesunku suprasti, kodėl „Druskoniui“ finansines ataskaitas teikti yra tiesiog neparanku? Nes tada visi pamatys, už kieno pinigus dirba ta „nepriklausoma spauda“, kuri, kiek teko girdėti iš kolegų, net siųsdama klausimus, juos formuluoja taip, kad nesugeba paslėpti savo politinių simpatijų.

Kiek žinau, Administracinių nusižengimų kodekso 223 straipsnis numato, kad už metinių finansinių ataskaitų nepateikimą ar neteisingų finansinių duomenų teikimą Juridinių asmenų registrui prasižengusios įmonės vadovui gali būti skiriama nuo dviejų šimtų iki trijų tūkstančių eurų  bauda. Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad daugiau kaip dvejus metus finansinių ataskaitų neteikianti įmonė gali būti likviduota Juridinių asmenų registro tvarkytojo iniciatyva.

Bet akivaizdu, kad „Druskonio“ laikraščio leidėjams į įstatymus, ko gero, nusišvilpti… Ką apie tokią situaciją galėtų pasakyti tie patys konservatoriai ir liberalai? Kiek pamenam „exliberalas“ p. E. Masiulis finansus reguliuodavo butelio dėžutėje, o konservatoriai tada kaip?.. Galima spėti, kad K. Kaklys tikriausiai sakytų, kad finansų slėpimas yra protesto forma. O A. Balkei tai gal būtų tiesiog kažkokia „legenda“?..

Gal tada, aiškumo dėlei, „Druskonio“ autoriai bent pažymėtų visus savo straipsnius ženkliuku: „parengta pagal konservatorių/liberalų užsakymą“?

Paskaičiuokim. Iš „Druskonio“ krūvų, kurios, praėjus beveik savaitei po jo išleidimo, tebeguli prekybos vietose, galima spręsti, kad šio laikraštėlio pardavimai labai menki. Atsakykite sąžiningai, iš ko tada išsilaiko šis „nepriklausomas patriotinis“ propagandinis ruporas, kainuojantis 60 centų ir, kiek tenka matyti laikraštyje, beveik neturintis reklaminių užsakymų?

Negi konservatoriai ir liberalai kartu su „Druskonio“ redakcija druskininkiečių bendruomenę laiko kvailiais, nesugebančiais suvesti galų?

Neabejoju, kad tuos galus kuo puikiausiai suves ne tik bendruomenės žmonės, bet ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba ar Mokesčių inspekcija. Viskam savas laikas.

 

Algimantas Šiaučiulis
Druskininkų savivaldybės tarybos frakcijos „Už Druskininkus“ narys