Konsultacijų bankas

Perskaičiusi savaitraštyje „Mano Druskininkai“ keletą padėkų Druskininkų savivaldybei už puikiai sutvarkytas vaikų žaidimų aikšteles, Veisiejų g. 26, 28, 30 gyventojų namų gyventojų vardu į mus kreipėsi Milda Čebatorienė, kuri savo laiške rašė, jog šalia minėtų namų buvo nuimti supuvę smėlio dėžės gaubtai, bet nepakeisti naujais. Moters teigimu, vaikai liko be smėlio dėžės.

Laiške rašoma, kad pernai per audrą medis nulaužė ir kilimų kratymo stovą, jis taip pat esą nepakeistas.

Minėtų namų žmonės skundžiasi ir neatsakingais šunų šeimininkais, kurie vedžioja šunis šalia esančiame miškelyje ir aplink minėtus namus, bet nesurenka jų paliekamų ekskrementų. Prie vieno iš namų esą yra ženklas „Šunis vedžioti draudžiama“, jie norėtų, kad tokie ženklai būtų prie visų namų.

Laiškas baigiamas taip: „Prašome labai nedaug, išpildykite mūsų prašymus, ir mes Jums pasakysime nuoširdų AČIŪ“.

Savaitraščio „Mano Druskininkai” redakcija dėl nurodytų problemų atsakymų kreipėsi į Druskininkų savivaldybės Ūkio skyriaus specialistus. Jie teigė apie laiške minimas problemas sužinoję tik iš žurnalistų, minėtų namų gyventojai į Savivaldybę nesikreipė. Specialistų teigimu, problemos būtų sprendžiamos daug operatyviau, jei žmonės pirmiausia kreiptųsi į Savivaldybę ar kitas atsakingas institucijas, o ne į laikraščio redakciją.

Dėl kokios priežasties buvo pašalintos supuvusios smėlio dėžės ir kodėl jos nepakeistos naujomis?

Ne taip senai Valstybės mastu buvo itin sugriežtinti reikalavimai vaikų žaidimo aikštelių įrenginių gamybai, pačių aikštelių įrengimui ir jų priežiūrai. Pavyzdžiui, smėlio dėžių gamyba turi būti sertifikuota, jose naudojamas smėlis taip pat turi būti sertifikuotas. Dėl šios priežasties Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkis visame mieste demontavo smėlio dėžes ir gamina bei įrengia tik aikšteles sportavimui.

Kaip galima išspręsti šunų paliekamų ekskrementų problemą?

Visomis priemonėmis siekiame šunų savininkų sąmoningumo. Jie patys turėtų būti atsakingi. Gyvūnų šeimininkai privalo surinkti šunų paliekamus ekskrementus. Savivaldybė nustatyta tvarka suderintose vietose įrengia šunų vedžiojimo aikšteles, stato stovus su vienkartiniais maišeliais ekskrementams ir ženklus, draudžiančius vedžioti šunis.

Ar galima būtų pastatyti papildomą ženklą „Šunis vedžioti draudžiama“ prie Veisiejų g. 26 namo?

Ženklą, draudžiantį vedžioti šunis, šalia daugiabučių namų Veisiejų g. 26 ir 28 dar šią vasarą bus pastatyti.

Kaip galima išspręsti ir stovo kilimams kratyti problemą?

Mūsų turimomis žiniomis, stovas kilimams purtyti jau suremontuotas.

Visai neseniai buvęs medžio sulenktas stovas, Ūkio skyriui sužinojus apie problemą, buvo iškart atnaujintas/Nerijaus Tunkūno nuotrauka

Vaikų žaidimų aikštelėje pastatytos naujos sūpynės/Savaitraščio „Mano Druskininkai“ archyvo nuotrauka