Komentaras: Ar V. Semeška nori būti „lygesnis tarp lygių“?

Įsigaliojo įstatymas, kad VRK negali dirbti savivaldybės tarybos mandatą turintis žmogus: nes jis tampa kontroliuojančios savivaldą institucijos nariu. Jau ir anksčiau Konstitucinis teismas yra labai aiškiai pasakęs, jog VRK negali dirbti savivaldybės tarybos mandatą turintis asmuo. Vakar šalies žiniasklaidoje buvo pranešta, kad LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis aiškiai pareiškė, jog įstatymas Druskininkų savivaldybės tarybos ir VRK nariui Viliui Semeškai turi galioti, nepaisant to, ar jis buvo išrinktas prieš įstatymo priėmimą.

 

 V. Semeška, ko gero, mielai sėdėtų ir ant dviejų kėdžių?/„Mano Druskininkai“ archyvo nuotrauka

Savaitraštis „Mano Druskininkai“ jau rašė, kad, LR Seimui uždraudus VRK nariui turėti savivaldybės tarybos nario mandatą, konservatorius V. Semeška, šiuo metu einantis abejas pareigas, turės pasirinkti vienas iš jų.

Praėjusioje publikacijoje („V. Semeška dviejų plačiai užsėstų kėdžių krokodilo ašaromis neišsaugos?, „Mano Druskininkai“, 2018 m. rugsėjo 27 d.) aiškino, kad dėl pasirinkimo jis pasitarsiąs su savo bendražygiu Gabrieliumi Landsbergiu. Tačiau kol kas tą pasirinkimą slepia? Vis dar neturi sprendimo? O gal partijos vado „patarimai“ jam nepatiko?

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narį Povilą Urbšį, LR Seime prieš keletą savaičių pristačiusį klausimą dėl minėtų pataisų, stebina, kad V. Semeška, save pristatantis kaip vieną iš „kovotojų“ prieš korupciją, neskaidrumą, pats bet kokia kaina nori sėdėti ant dviejų kėdžių: „Nors įstatymas to ir neleidžia. Jis nori būti „lygesnis tarp lygių“. Ar nėra taip, kad jis pats save kompromituoja kaip žmogų, kaip politiką, nes diskredituoja idėjas, kurias pats ir kelia? Kodėl žmogus niekaip negali suprasti, kad jis turi gerbti įstatymą? O gal jis mano, kad yra „įstatymai Semeškai“, ir yra „įstatymai ne Semeškai“?“

Pasirinkti vienas iš pareigų V. Semeška privalės artimiausiu metu. O kol kas, pasak P. Urbšio, V. Semeškos už pakarpos juk neišmesi: „Gal jam dar reikia laiko, susivokti… O jei taip atsitiktų, kad jis vis vilkins pasirinkti VRK ar Tarybos nario pareigas, gali susidaryti įspūdis, kad taip V. Semeška provokuoja kažkokius skandalus. Galbūt siekia, kad kas nors kviestų policiją, jį gaudytų, ir taip toliau? Ar nėra taip, kad jam labiau rūpi sureikšminti save, parodyti kaip kankinį?“

„Mano Druskininkai“ duomenimis, VRK nėra gavusi V. Semeškos prašymo atleisti jį iš Druskininkų savivaldybės tarybos narių, nėra gavusi ir skundo dėl to. Kaip patikino VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, jei toks prašymas ir (ar) skundas būtų gautas, jis turėtų būti svarstomas Komisijos posėdyje.

V. Semeška, „Mano Druskininkai“ žurnalistų paklaustas, kurias pareigas apsisprendęs eiti, atsakinėjo net du kartus.

Tik atsakymo į labai paprastą ir konkretų klausimą, ar jis bus VRK, ar Druskininkų savivaldybės tarybos narys, taip ir neatsiuntė. Turbūt tikrai sunku apsispręsti?

 

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija