Kaip Užgavėnių blynai virto maudynėmis ir picomis

Jeigu norisi daryti gerus darbus gali įkvėpti net ir … Užgavėnių blynai. Šiemetės Užgavėnių šventės metu Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA kiemelyje netrūko įspūdingų personažų, ypatingai gardžių blynų, įvairių vaišių ir karštos arbatos. Norintieji jų paragauti, buvo kviečiami pirmiausia savo nuodėmes išpirkti –„išpirkos bliūdas“ sulaukė ne tik nuoširdžių šypsenų ir pažadų būti geriems, bet ir monetų bei popierinių pinigėlių.

Po šventės kiemelio persirengėliai nusprendė visus žmonių į „išpirkos bliūdą“ atiduotus pinigėlius paskirti kilniam tikslui. Ilgai galvoti nereikėjo – vasaris buvo skelbiamas sveikatingumo mėnesiu, skatinančiu propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skleisti sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinias, skatinti neįgaliųjų integraciją bei kviesti miesto bendruomenę aktyviai praleisti laisvalaikį. Taigi Užgavėnių šventėje drauge su raganomis, velniais, žaviomis čigonėmis, miestiečiais ir miesto svečiais viję žiemą ir savo kiemelyje į „išpirkos bliūdą“ pinigėlių  surinkę centro AQUA  darbuotojai sumanė Druskininkuose veikiančių dienos centrų aktyvius narius pakviesti į Vandens parką pramogauti, o už per Užgavėnių šventę surinktas lėšas pasiūlyti jiems paskanauti įvairaus skonio picų.

Vasario 27-osios popietę Vandens parko hole susirinkę dienos centrų nariai jau smagiai klegėjo ir nekantravo eiti maudytis.

Pirmieji į Vandens parką, pasipuošę vienodomis raudonomis aprangomis, atvyko Druskininkų Šv. apaštalo Baltramiejaus parapijos vaikų dienos centro „Džiugučiai“ vaikai ir juos lydintys asmenys. Jie džiaugėsi, kad po pamokų gali pasimėgauti vandens pramogomis. Paklausti, kelintą kartą lankosi parke, atsakė, kad jiems čia jau yra tekę pramogauti. Savo sūnų Karolį atlydėjęs tėtis Rolandas teigė, kad už puikius trimestro rezultatus buvo sūnui nupirkęs abonementą, kaip paskatinimą dar geriau mokytis. Nustebino kitas „Džiugučių“ narys, Adrijus, kuris teigė, kad nuo rugsėjo lankosi ne tik Vandens parke, bet ir sportuoja sporto klube. Besiklausant jų, susidarė įspūdis, kad vaikai nuo mažų dienų supranta sveikos gyvensenos reikšmę. Aišku, kartais atleidžiant tam tikras silpnybes. Pavyzdžiui, pasimėgavimą picomis.

 

Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA persirengėliai, Užgavėnių šventėje drauge su raganomis, velniais, žaviomis čigonėmis, miestiečiais ir miesto svečiais viję žiemą ir į savo „išpirkos bliūdą“ surinkę pinigėlių, juos nusprendė paskirti kilniam tikslui/Rimutės Viniarskaitės nuotrauka

 

Druskininkuose veikiančių dienos centrų aktyviausieji nariai buvo pakviesti į Vandens parką pramogauti, o už per Užgavėnių šventę surinktas lėšas pasiūlyti jiems paskanauti įvairaus skonio picų/Roberto Kisieliaus nuotrauka

„Esame labai dėkingi pačiai šauniausiai komandai už malonų siurprizą ir nuostabų renginį. Visų vaikų vardu už rūpestį, dėmesį ir šiltą bendravimą norime tarti nuoširdų AČIŪ visiems šios akcijos organizatoriams. Vaikams tai buvo pati geriausia dovana. Tegul sėkmė iš mūsų dėkingumo jums surenčia tvirtovę, kurioje gerumas ir palaima jus lydėtų“, – sakė „Džiugučių“ vadovė Edita Remeikienė.

Su Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centro grupe  į parką tris dukrytes atvedusi Dijana sakė, kad ji ir viena iš mergaičių parke apsilankė pirmą kartą, todėl joms smalsu buvo viską išbandyti. Mamai antrino ir dukros, viena per kitą sakydamos, kad labiausiai nori į čiuožyklas. Juos atlydėjusios Socialinių paslaugų centro darbuotojos apgailestavo, kad ne visi vaikučiai šiandien galėjo atvykti, nes, Lietuvoje siaučiant gripui ir kitoms peršalimo ligoms, dalis vaikučių susirgo, o kitų tėveliai, pabūgę šaltos dienos, vaikų nedrįso leisti į maudynes.

VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Druskininkų vaikų dienos centro vaikus palydėjusi Nijolė Zdančiuvienė sakė, kad jie labai norėjo atvykti į Vandens parką. Drauge su ja atvykusios mergaitės džiaugėsi galėdamos pasimaudyti, sakydamos, jo „žiemą niekur kitur nepasimaudysi – ežerai ir upės užšalę“.

SIŽGB „Druskininkų viltis“ dienos centro nariai, belaukdami vadovės Loretos Sadauskienės, vienu balsu sakė AČIŪ už galimybę apsilankyti ir sušilti šaltą dieną. Keletas narių prisiminė čia jau buvo kartą lankęsi – patiko plaukioti baseine bei pirtyje išsitrinti kūną druska. Paklausti, ar nori leistis nusileidimo kalneliais, sakė norintys pasimėgauti jūros bangomis baseine, nes šiek tiek bijantys viską iš karto išbandyti. Jie sakė, kad yra labai aktyvūs, todėl ir sulaukė vadovės kvietimo popietę praleisti Vandens parke. Vadovė Loreta patvirtino jų žodžius, nes dienos centrą lanko net 90 asmenų, tačiau šie yra patys aktyviausi, kurie nuolat lanko dienos centrą.

 

„Mano Druskininkai“ informacija