Kad vasaros iškylos prie vandens telkinių būtų saugios

Vasara – pats smagiausias metų laikas, kai daugelis planuoja atostogas, susitikimus su draugais, išvykas į gamtą ir pramogas. O kad atostogauti būtų smagu ir, svarbiausia, saugu, Druskininkų nardymo klubo bei „Scuba Druskininkai“ įmonių vadovas Dainius Gaižauskas primena, kokia svarbi žmogaus gyvybė, ir pataria, kaip elgtis prie vandens telkinių, vandenyje bei ką daryti, jei žmogus skęsta.

D. Gaižauskas primena, kokia svarbi žmogaus gyvybė, ir pataria, kaip elgtis prie vandens
telkinių, vandenyje bei ką daryti, jei žmogus skęsta/Asmeninio archyvo nuotraukos

Nesvarbu, kada leisitės atostogauti prie ežerų, upių ar jūros, pasiruošti vasaros sezonui galite iš anksto. Kiekvienas žmogus, mėgstantis vandenį, turėtų gebėti ne tik pasirūpinti savimi, bet, iškilus problemai, padėti ir kitam. Būtina žinoti saugaus elgesio vandenyje bei prie vandens telkinių taisykles, turėti pradinio gaivinimo įgūdžių pagrindus bei žinoti, kaip padėti skęstančiajam ir pačiam išvengti tokių situacijų.

„Mums svarbu, kad Jūsų atostogos būtų pilnos tik gerų įspūdžių, todėl teikiame paslaugas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Jiems skiriame ypatingą dėmesį. „Scuba School’s International“ tarptautiniais standartais paremti vamzdeliavimo „SSI Snorkel Diver“ kursai patiems mažiausiems – puiki alternatyva plaukimo pamokoms. Naudojantis guminiais lastais (plaukmenimis), nardymo kaukėmis, vaikams kur kas lengviau išsilaikyti ant vandens paviršiaus ir sugrįžti į krantą, esant kritinei situacijai“, – sakė D. Gaižauskas.

Būtina žinoti saugaus elgesio vandenyje bei prie vandens telkinių taisykles, turėti pradinio gaivinimo įgūdžių pagrindus bei žinoti, kaip padėti skęstančiajam/Asmeninio archyvo nuotrauka

Jis pasakojo, kad Druskininkų vandens parke startavo su žaisminga „Bubble Ranger“ programa vaikams nuo 7 m. Čia suteikiama galimybė baigti pradinius saugaus nardymo su profesionalia įranga kursus, kurie sudaryti iš 3 lygių: saugaus nardymo, teorinių žinių, pradinio gaivinimo bei saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens telkinių taisyklių, kurias mokomasi pritaikyti praktiškai. Tai – puiki galimybė pažinti mus supantį povandeninį pasaulį ir gerai praleisti laiką. O juk nardyti – paprasta ir labai smagu!

Žaidimų forma supažindinama su iškilusių problemų sprendimo būdais vandenyje, saugaus nardymo taisyklėmis, mokoma vamzdeliavimo pagrindų. „Norėčiau dar kartelį akcentuoti, kad tai yra puiki alternatyva plaukimo pamokoms. Tiems, kurie nemoka plaukti ar jaučia vandens baimę, siūlome individualias pamokas, kurių metu būna tik klientas ir profesionalus instruktorius. Bijoti yra normalu – juk kiekvienas ko nors bijome. Carlos Castaneda yra sakęs: „Atsiduoti baimei – vadinasi, gėdingai sau pataikauti, – sakė Druskininkų nardymo klubo bei „Scuba Druskininkai“ įmonių vadovas, patikindamas, jog individualaus užsiėmimo metu klientas niekada nedelsia ir niekada neskuba. – Susitinkame su baime akis į akį, o baimė gali būti įgimta arba įgyta. Ypatinga dėmesį skiriame adaptacijai, kurios metu siekiama maksimalaus kliento atsipalaidavimo.“

Suaugusiems bei vaikučiams, besiruošiantiems pažinti povandeninį pasaulį, rekomenduojama iš anksto pasirūpinti plaukimo inventoriumi, hidrokostiumais, kurie padeda išlaikyti kūno temperatūrą bei suteikia galimybę lengviau išsilaikyti ant vandens paviršiaus.

„Visada patarsime ir padėsime išsirinkti individualiai Jums tinkančią nardymo įrangą bei pasirinkti Jums tinkančią programą“, – patikino D. Gaižauskas.

Daugiau informacijos: Druskininkų Nardymo Klubas Scuba Druskininkai, tel. +370 623 60170, Dainius Gaižauskas