Įgyvendinami projektai keičia Leipalingio veidą

Įgyvendindama strateginį 2014-2020 metų planą, Druskininkų savivaldybė daug dėmesio bei lėšų skiria ne tik miesto centrui, bet ir seniūnijoms. Nuolat gražėja Leipalingio miestelis, kuriame vos prieš keletą metų po rekonstrukcijos iškilmingai atidarytas Leipalingio dvaras.

Druskininkų savivaldybės administracija, įgyvendindama projektą „Leipalingio viešosios erdvės pritaikymas bendruomenės poreikiams“ bei skatindama ekonominę ir socialinę plėtrą, taip kuria patrauklaus gyventi, dirbti ir investuoti miestelio įvaizdį. Čia intensyviai atnaujinamos viešosios erdvės, o Leipalingio seniūnijos seniūnas Antanas Krancevičius džiaugiasi, kad miestelis tampa patrauklus jaunoms šeimoms: „Galiu tik pasidžiaugti, kad, rekonstravus istorinį pastatą – Leipalingio dvarą, jau turime gražias bendruomenės namų erdves, biblioteką bei muziejų. Dabar miestelyje įgyvendinamas projektas, sutvarkant viešąsias erdves ir atnaujinant sporto aikštyną, prisidės prie sporto ir sveikos gyvensenos populiarinimo, o atnaujintas apšvietimas bei sutvarkyti lietaus nuotekų tinklai pagerins gyvenimo sąlygas gyventojams.“

Įgyvendinant projektą, Leipalingio viešosiose erdvėse bus pasodinta medžių,  atsiras mažosios architektūros elementų: suoliukai, šiukšliadėžės, bus sutvarkytas universalus sporto aikštynas, įrengiant bėgimo takus, futbolo aikštelę, lauko treniruoklių aikštelę ir kita. Taip pat bus nupirkta stacionari sporto įranga: futbolo vartai, kamuolių gaudyklės, lauko treniruokliai. Bus rekonstruojamos gatvių ir šaligatvių dangos, tiesiami lietaus nuotekų, vandentiekio, kanalizacijos, elektros tinklai bei plečiama kita socialinė infrastruktūra.

„Ženklios investicijos į Leipalingio viešąją infrastruktūrą tik patvirtina, kad mums vienodai svarbus ir kurorto centras – Druskininkų miestas, ir dvi seniūnijos. Nuolat ieškome būdų ir galimybių kaimiškose vietovėse įgyvendinti naujus projektus, kurdami jaukią ir patrauklią aplinką vietiniams gyventojams bei naujakuriams“, – apie projekto svarbą kalbėjo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

 

Leipalingyje intensyviai atnaujinamos viešosios erdvė/Gintarės Varnelienės nuotraukos

Druskininkų savivaldybės informacija