Gera būti kartu

Vasara baigėsi, tačiau atmintyje vis dar regimi jos spalvingo buvimo pėdsakai. Juk ne veltui vasaros metu sukauptą patirtį reflektuojame, sugrįžę į savo mokyklas, dalindamiesi ja su savo draugais, mokytojais, artimais bičiuliais. Pažinimo ir atradimo džiaugsmas gimsta iš poreikio dalintis, todėl jau antrus metus Rimos Bocisienės organizuotoje Neravų kaimo bendruomenės stovykloje „Gera būti kartu“ tarpusavio bendravimo aistra subūrė vaikus ir stovyklos vadovus prasmingam laiko praleidimui.

Dvi savaites  trukusi stovykla neprailgo nei stovyklos vadovams, nei tėveliams savanoriams, kurie dosniai kūrė stovyklos mozaiką, ne tik dalindamiesi savo patirtimi, bet ir asmenine aistra tobulėti bei laisvėti, siekiant perduoti šią žinią savo vaikams. Stovyklos vaikų grupę sudarė dvidešimt septyni vaikai nuo 6 iki 12 metų amžiaus. Kiekviena stovyklos diena buvo spalvinga  užimtumo įvairove bei improvizacijomis,  padiktuotomis skrupulingai suplanuoto užimtumo ir spontaniškai kintančio oro sąlygų. Planuodami aktyvų poilsį vaikams, stovyklos sumanytojai siekė sužadinti ne tik vaikų smalsumą juos supančiai aplinkai, bet ir atgaivinti senus bei prasmingus savo vaikystės užimtumo įgūdžius. Prisiminėme „Saulės tako“, plaukimo garlaiviu per Nemuną džiaugsmą, rankdarbių ir „paslaptukų“, vaikystėje vadintų „sekretais“ gaminimo paslaptis, dalyvavome hidrolatų gamybos procese, „Ebru“ – piešimo ant vandens – edukacijose. Draugystės tiltais sutvirtinti vaikų tarpusavio ryšiai stovyklos vadovams, savanoriams bei jų tėveliams yra didžiausia šio projekto padėkos išraiška, kurią įgyvendinti mums padėjo Druskininkų miesto savivaldybės finansinė parama. Juk būtent tokiose stovyklose užgimsta viltis, kad investicija į vaikus – tai ne tik asmeninis mūsų laimėjimas, bet ir tikėjimas gražesne bei saugesne mūsų vaikų ateitimi.

Neravų kaimo bendruomenės stovykla „Gera būti kartu“ subūrė vaikus ir stovyklos vadovus prasmingam laiko praleidimui/Asmeninio archyvo nuotrauka

Aušra Lazauskienė