Druskininkuose – naujos galimybės, besidomintiems sveika gyvensena ir Džong Juan Čigong

Besidominčius iš senųjų kinų tradicijų kilusia sveikatinimo sistema, norinčius sužinoti, kokie jos principai ir esmė, Džong Juan Čigong mokyklos 1-sios pakopos instruktorius, druskininkietis Vytautas Vaikšnoras kviečia į savo vedamą įžanginę paskaitą bei pirmosios pakopos mokymus. Renginiai vyks vasario 2-4 dienomis. Po mokymų, 2 kartus per savaitę, planuojami grupiniai užsiėmimai.

Kaip patikino V. Vaikšnoras, Džong Juan Čigong mokyklos istorija yra labai sena, jos ištakos siekia mažiausiai 5 tūkstančius metų. Todėl nemokamoje įžanginėje paskaitoje, vasario 2 dieną, penktadienį, susirinkusieji išgirs ne tik apie čigong, bet ir apie senovės kinų kultūrą, jos ištakas, pasaulėžiūrą.

V. Vaikšnoras papasakojo, koks buvo jo paties kelias, paskatinęs gilintis į čigong, dar žinomo kaip cigun, sveikatinimo sistemą.

Džong Juan Čigong mokyklos 1-osios pakopos instruktorius V. Vaikšnoras vasario 2-4 dienomis kviečia besidominčius šia sveikatinimo sistema į savo vedamą įžanginę paskaitą ir mokymus/Roberto Kisieliaus nuotrauka

– Kodėl pradėjote domėtis Džong Juan Čigong?

Jau ketvirtus metus užsiiminėju Džong Juan Čigong – intensyviai šia kinų jogos rūšimi pradėjau domėtis 2015-ųjų pradžioje. Vietos spaudoje perskaitytas straipsnis apie buvusią druskininkietę, Džong Juan Čigong instruktorę Aušrinę Vadeikienę, paskatino mane grįžti prie dalykų, kuriais domėjausi dar nuo paauglystės. Studentiškais metais užsiiminėjau joga. Vėliau kurį laiką domėjimasis sveikos gyvensenos praktika nebuvo toks intensyvus, nes tuo metu svarbesni buvo kiti, buitiniai reikalai. Dabar, kai jau ir vaikai paaugo, abu su žmona turime daugiau laisvalaikio, galime daugiau dėmesio skirti sau, savo sveikatai. Aš grįžau prie savo susidomėjimo sveika gyvensena, intensyviai tobulinu žinias šioje srityje.

Ir indiškosios jogos mokyklų, ir kinų čigong yra labai daug. Džong Juan Čigong mokykloje instruktoriumi galima tapti ne anksčiau nei po dvejų metų nuo tada, kai praeini pirmąją mokinio pakopą. Prieš laikant instruktoriaus egzaminą, turi praeiti visas keturias mokinio pakopas. Instruktoriai turi tris pakopas. Aš esu pirmosios pakopos instruktorius.

Ketvirtąją mokinio pakopą, po kurios jau gali laikyti instruktoriaus egzaminą, suteikia tik mokyklos vyriausiasis meistras. Ketvirtąją mokinio pakopą laikiau ir pirmą kartą su meistru Mingtang Siu susitikau Almatoje (Kazachstane), Tian Šanio kalnų papėdėje, 2017-ųjų rudenį.

 

Džong Juan Čigong daugelyje informacijos šaltinių apibūdinama kaip nuo senųjų amžių naudojama sveikatinimo sistema, padedanti įveikti ligas, prailginti gyvenimą, atstatyti fizinę bei dvasinę pusiausvyrą, giliau pažvelgti į save ir kasdienybę, mus supančią aplinką. Kuo dar ypatinga ši sveikatinimo sistema?

– Praktikuojant Džong Juan Čigong, atliekami pratimai natūraliai įsilieja į mūsų kasdieninį gyvenimą. Džong Juan Čigong išskirtinumas yra ir tai, kad pratimus galima daryti, netrikdant aplinkinių. Net jei juos atliekate, pavyzdžiui, važiuodami viešuoju transportu, žiūrėdami televizorių ar net… miegodami. Čigong pratimams atlikti nereikia specialaus fizinio pasirengimo, dauguma iš jų tinkami įvairaus amžiaus žmonėms. Praktikuojant čigong, nereikia daug erdvės, pakanka vieno-dviejų kvadratinių metrų.

Džong Juan Čigong, galima būtų pasakyti, yra mokslas apie gyvenimą, gyvensenos sistema, kuri padeda žmogui tobulinti save, moko tikėti savimi. Kiekvienas gali pasirinkti, kokiame lygmenyje tobulėti: fiziniame, energetiniame ar siekti dvasinių aukštumų. Iš kinų kalbos Či – energija, Gong – darbas.

Džongjuan (dabartinė Henano provincija vidurio Kinijoje) – tai senovės kinų civilizacijos lopšys, vietovė, iš kur kilo čigong. Ten yra ir garsusis kinų Šaolino vienuolynas. Dabartinio vyriausiojo Džong Juan Čigong mokyklos meistro Mingtang Siu protėvis, princas Kinmara buvo vienas iš Šaolino vienuolyno saugotojų. Ilgosios, mėnesio trukmės pratybos vasarą rengiamos Šaolino vienuolyne.

Egzistuoja dar kelios Džong ir Juan reikšmės. Žodis Džong verčiamas, kaip centras, vidurys. Siejant su čigong, šis žodis reikštų: „vidurio kelias“, „laikytis viduriuko“. Todėl, praktikuojant čigong, ypatinga reikšmė teikiama pusiausvyrai tarp žmogaus fizinio, dvasinio ir energetinio lygmenų. Visko turi būti saikingai, ne per daug, bet ir ne per mažai, o emocinę pusiausvyrą turėtų lydėti ir fizinė sveikata, dvasinė ramybė, pilnatvė.

 

– Kokie Jūsų planai – ar ketinate plėtoti savo veiklą?

Druskininkuose vesiu pirmosios pakopos mokymus, užsiėmimus grupėje 2 kartus per savaitę. O kartą per mėnesį vadinamuosius maratonus (aštuonios valandos nepertraukiamų pratybų). Atkakliausiems entuziastams, tokiems, kurie atlaikys visą Džun Juan Čigong pavasario sezoną Druskininkuose, vasarą planuoju surengti išvyką į pietų Prancūziją, Provansą. Grožėdamiesi Provanso gamta, kraštovaizdžiu, praktikuosime čigong.

 

– Pastaruoju metu daugėja Rytų šalių išmintimi ir gyvensena paremtų sveikatinimo mokyklų ir mokymų. Kaip pasirinkti?

– Širdimi. Kiekvienas gali pasirinkti, kas jam naudingiausia sveikatai, artima ir priimtina. Ir ankstesnė pažintis su indų joga, ir vedų kultūra, ir dabartinė kinų čigong patirtis bei prisilietimas prie senosios kinų kultūros leido man geriau suprasti ir savo tikėjimą. Toks jau yra šių laikų pagrindinis bruožas – laisvė ir įvairovė, bet kartu svarbi ir kiekvieno asmeninė atsakomybė už savo pasirinkimą.

 

Parengė Ramunė Žilienė