Druskininkuose – LTOK Vykdomojo komiteto išvažiuojamasis išplėstinis posėdis

Lapkričio 16-ąją dieną, Druskininkuose organizuotas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto išplėstinis išvažiuojamasis posėdis. Jį pradėjęs Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius pasveikino LTOK prezidentę Dainą Gudzinevičiūtę, išrinktą Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nare.

LTOK prezidentę D. Gudzinevičiūtę, išrinktą Tarptautinio olimpinio komiteto nare, pasveikino Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius ir Sportininkų rengimo centro Druskininkuose direktorius J. Matulevičius/Simonos Dailydaitės nuotrauka

 

Sveikinimo žodį kartu su Druskininkų savivaldybės mero pavaduotoju Linu Urmanavičiumi tarė ir Sportininkų rengimo centro Druskininkuose direktorius Julius Matulevičius. Pasidžiaugta LTOK veikla, įvykdytais darbais ir perspektyviais planais.

LTOK prezidentė, TOK narė D. Gudzinevičiūtė ir LTOK Olimpinio sporto direktorius Einius Petkus pristatė pranešimus, aptarė Lietuvos sportininkų rengimo ir dalyvavimo XXXII olimpiados žaidynėse programos „Tokijas 2020“ įgyvendinimo eigą. E. Petkus taip pat pristatė 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų, olimpinės rinktinės kandidatų, 2018-2019 m. sezono bei vasaros sporto šakų olimpinės pamainos sportininkų 2018-2019 m. sezono sąrašus. Pagrindiniame sąraše yra 156 sportininkai – 139 individualių sporto šakų atstovai. Daugiausia – lengvaatlečių – 27, dviratininkų – 16, baidarių ir kanojų irkluotojų bei imtynininkų – po 14, iš viso 19 sporto šakų atstovai. Pamainos sąraše – 173 sportininkai. Abu sąrašai buvo patvirtinti visuotiniu balsavimu. Buvo informuota, kiek Tokijo olimpinės rinktinės kandidatų šiemet įvykdė planuotus rezultatus (apie 60 proc.), kalbėjo apie medikų, trenerių įdarbinimo problemas.

Apžvelgti ir 2019 metų LTOK veiklos plano įgyvendinimo svarbiausi darbai, su kuriais supažindino LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras. Kalbėta apie sportininkų rengimą, finansavimą, naująjį Sporto įstatymą. Sporto veiklos perkėlimą į Švietimo ir mokslo ministeriją, kurios pavadinime greit atsiras ir žodis sportas. Buvo minima, kad veiklos planas vis stiprėja, renginių ir darbo LTOK direktoratui daugėja. Supažindinta su svarbiausiais kitų metų sporto renginiais.

Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis ir Sportininkų rengimo centro Druskininkuose direktorius J. Matulevičius apžvelgė ateities gaires, pasidžiaugė apie dešimtmetį besitęsiančių statybų pabaiga ir artėjančiomis įkurtuvėmis, papasakojo apie esamas sporto sales, baseiną, viešbutį, stadioną: „Jaučiame didelę atsakomybę. Pas mus atvyks ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių sportininkai, norime sudaryti pačias geriausias ir moderniausias sąlygas sportininkams.“

Sportininkų rengimo centre Druskininkuose numatoma infrastruktūra tokioms sporto šakoms kaip krepšinis, rankinis, tinklinis, plaukimas, dvikovų sporto šakos, šiuolaikinė penkiakovė, lengvoji atletika, futbolas ir kitoms. Čia sportininkai galės treniruotis, poilsio metu bus patogu pasinaudoti sveikatinimo ir poilsio centrų paslaugomis. Nepaisant to, kad centro veikla orientuota į aukšto meistriškumo profesionalių sportininkų pasiruošimą, čia bus galima organizuoti ir moksleivių čempionatus, spartakiadas. Objektas yra vienoje iš gražiausių Druskininkų vietų, šalia Ratnyčėlės upės, pušų apsuptyje. Druskininkų savivaldybės taryba, įvertinusi Sportininkų rengimo centro svarbą Lietuvai, 2006-aisiais centro statyboms pritarė ir skyrė 9,9 hektaro žemės sklypą.

Aptarus svarbiausius klausimus, visi posėdžio dalyviai buvo apdovanoti LTOK 30-mečio atminimo medaliais ir jubiliejiniais ženkliukais.

 

Parengta pagal Druskininkų  savivaldybės informaciją