Druskininkuose lankėsi NATO Pajėgų Integravimo Vieneto delegacija

Praėjusį ketvirtadienį Druskininkuose lankėsi ir su Savivaldybės vadovais susitiko NATO Pajėgų Integravimo Vieneto (NPIV) delegacija. Delegacija taip pat apsilankė Karių reabilitacijos centre, Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje, „Grand SPA Lietuva“, centre AQUA. Delegaciją sudarė devyni NATO štabo kariai, du kariai iš Priešakinių pajėgų bataliono, du kariai iš JAV CKB komandos ir Druskininkų karių reabilitacijos centro, KASP kuopos, Šaulių sąjungos vadai. Jų vizito tikslas – supažindinti druskininkiečių bendruomenę su NATO Pajėgų Integravimo Vieneto Lietuvoje uždaviniais ir funkcijomis, susipažinti su Lietuvos savivaldos sistema, daugiau sužinoti apie Druskininkus. Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas svečiams išsamiai pristatė Druskininkų kurorto istoriją, raidą, papasakojo apie įgyvendintus ir planuojamus įgyvendinti projektus.

NATO Pajėgų Integravimo Vieneto vadas pulkininkas J. S. Larsenas buvo sužavėtas kurorte sukurtos infrastruktūros ir negailėjo gražių žodžių Druskininkams.  Pulkininkas J. S. Larsenas domėjosi planuojamais įgyvendinti projektais, gyventojų skaičiumi mieste ir kaimiškosiose teritorijose, kitomis aktualijomis. „Pagrindinis mūsų tikslas – užtikrinti taiką ir saugumą Lietuvoje, kurti čia saugią, stabilią aplinką ir žmonių gerovę. Labai džiaugiamės, kad Lietuvos visuomenė mus palaiko, bendrauja ir bendradarbiauja“, – susitikime sakė pulkininkas J. S. Larsenas.

Meras R. Malinauskas pabrėžė, kad tokie susitikimai yra labai reikšmingi ir reikalingi, nes visuomenė nori žinoti apie didžiausio ir stipriausio karinio gynybinio aljanso NATO veiklą.

NATO Pajėgų Integravimo Vieneto Lietuvoje Štabo karininkas Mjr. Marius Geležiūnas kalbėjo apie NATO svarbą, NATO Pajėgų Integravimo Vieneto įkūrimą Lietuvoje, apie šio štabo tikslus, uždavinius ir naudą Lietuvai.

Susitikimo pabaigoje Pulkininkas J. S. Larsenas merui R. Malinauskui įteikė unikalią, išskirtinę dovaną, simbolizuojančią saugumo ir taikos užtikrinimo siekį – Gedimino pilies paveikslą, kuriame išvardinti NATO Pajėgų Integravimo Vieneto pagrindiniai uždaviniai. Tokių paveikslų pasaulyje yra tik 500. Meras R. Malinauskas svečiui taip pat įteikė simbolines Druskininkų dovanėles.

Druskininkuose lankėsi ir su Savivaldybės vadovais susitiko NATO Pajėgų Integravimo Vieneto (NPIV) delegacija/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

 

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją