Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio darbininkai malkas ruošia modernia malkų skaldykle

Viena iš Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio funkcijų – neatlygintinai aprūpinti Druskininkų savivaldybėje gyvenančias socialiai remtinas šeimas bei įvairias nevyriausybines organizacijas, pavyzdžiui, bendruomenių namus, kietuoju kuru – malkomis. Kaip sakė šio centro direktorė Birutė Jonušauskienė, vien tik per 2016 metus šiai funkcijai įgyvendinti buvo paruošta ir pristatyta kūrenimui 402,5 m3 malkų. Likusios nepanaudotos  malkos parduodamos miesto gyventojams. Malkai tinkama mediena gaunama, tvarkant Druskininkų savivaldybės teritorijoje esančius parkus, miesto erdvių  želdinius.

Paslaugų ūkio darbininkai gali džiaugtis inovatyvia malkų skaldykle. Ją naudojant, malkų ruoša tapo daug lengvesnė ir spartesnė/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Visa mediena kruopščiai sandėliuojama ir tvarkoma įstaigai priklausančioje teritorijoje Viečiūnuose. Kasmet malkų poreikis auga,  ir paslaugų ūkio darbininkai vos spėja paruošti reikiamą kiekį kuro. Juolab, kad šiais metais, nuo birželio 30 dienos pasibaigus Viešųjų darbų programai, pagal kurią Paslaugų ūkyje buvo galima laikiniems darbams įdarbinti bedarbius, o nuo liepos 1 dienos prasidėjus Užimtumo didinimo programai, malkų ruošėjų liko visai nedaug.

Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio direktorė R. Jonušauskienė, įvertinusi susidariusią situaciją, kreipėsi į Druskininkų savivaldybės administracijos vadovus, prašydama papildomai skirti asignavimų moderniai malkų skaldyklei įsigyti. Apsvarsčius argumentus, finansavimas buvo skirtas, ir jau rugsėjo pabaigoje Paslaugų ūkio darbininkai galėjo džiaugtis inovatyvia malkų skaldykle, kurią naudojant, malkų ruoša tapo daug lengvesnė ir spartesnė.

Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio darbuotojai nuoširdžiai dėkoja merui Ričardui Malinauskui bei  administracijos direktorei  Vilmai Jurgelevičienei už surastą galimybę aprūpinti šiuolaikiškomis ir efektyviomis  darbo priemonėmis.

 

Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio informacija