Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas išrinktas Lietuvos kurortų asociacijos prezidentu

Pirmadienį Neringoje sušauktame Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų asociacijos suvažiavime naujuoju asociacijos prezidentu dvejų metų kadencijai išrinktas Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Šias pareigas jis perėmė iš kadenciją baigusio Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio, kurio teigimu, pastaruosius dvejus metus didžiausią dėmesį teko skirti, siekiant kurortams didesnio finansavimo.

R. Malinauskas pareigas perėmė iš kadenciją baigusio Neringos savivaldybės mero D. Jasaičio/Neringos savivaldybės archyvo nuotrauka

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas teigia, kad šiandien būtina peržvelgti šios asociacijos viziją, didesnį dėmesį skirti vieningai visų kurortų ir kurortinių vietovių rinkodarai. Jo žodžiais, svarbiausias asociacijos tikslas yra atstovauti savo narių interesams ir juos ginti, problemų, su kuriomis susiduria kurortinės savivaldybės, sprendimas.

„Mano manymu, kurortams turėtų būti skiriamas išskirtinis dėmesys – nuo konkrečių projektų iki biudžeto, nes mes kasmet sulaukiame šimtų tūkstančių turistų ir poilsiautojų. Taigi kelių, gatvių, šaligatvių, parkų, skverų ir visų viešosios paskirties objektų panaudojimas kurortuose yra žymiai intensyvesnis ir reikalauja daugiau išlaidų. Tai iki šiol niekur nėra įvertinama, į tai neatsižvelgiama, neskiriamas papildomas dėmesys.

Žinome, kiek yra Vyriausybės, Seimo narių, kurie atstovauja savivaldybėms, kuriose jie buvo išrinkti. Taigi 9 savivaldybėms tikėtis išskirtinių sąlygų nėra lengvas dalykas“, – sakė R. Malinauskas.

Pasak naujojo asociacijos vadovo, vienomis iš svarbesnių problemų išlieka nepakankamas kurortinių išteklių sertifikavimas pagal europinius standartus, kurortuose teikiamų paslaugų pripažinimas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Suvažiavimo metu taip pat buvo išrinktas asociacijos viceprezidentas – juo tapo Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.

Kurortų asociacija veiklą pradėjo 2007 metų kovo 2 d. ir šiuo metu vienija Birštono, Druskininkų, Neringos ir Palangos kurortus bei Anykščių, Ignalinos, Trakų, Zarasų ir Kauno rajono kurortines vietoves.

Druskininkų  savivaldybės informacija