Druskininkų „Rotary“ klubo nariai didžiuojasi aktyvia veikla

Druskininkų „Rotary“ klubo nariai didžiuojasi aktyvia veikla, dalyvavimu Druskininkų bendruomenės gyvenime, prasminga veikla ir bendradarbiavimu su kolegomis iš kitų šalies miestų bei užsienio.

Džiaugsmo rotariečiams teikia ir pernai birželio mėnesį įsteigtas „Interact“ klubas, skirtas jauniems žmonėms, suteikiantis jiems galimybę dalyvauti linksmuose, prasminguose „Rotary“ projektuose, tobulinti verslo ar kitos savo srities lyderio savybes, būti rūpestingais, padėti kitiems ir užsiimti visuomeniška veikla. Vienas iš aktyviausių „Rotary“ klubo narių Albertas Katilovskis įsitikinęs, kad Druskininkų „Interact“ klubas bus „Rotary“ pamaina: „Tai lyg mūsų visuomeninis projektas. Stengiamės įtraukti kuo daugiau jaunų, iniciatyvių žmonių, kurie nori tarnauti bendruomenei ir būti lyderiais.“


Druskininkų „Rotary“ klubo naujojo prezidento V. Kuneikos inauguracijos ceremonijoje dalyvavo klubo nariai su šeimomis ir svečiai/Druskininkų „Rotary“ archyvo nuotrauka

Šiemet inauguruota nauja šio klubo prezidentė Evita Cololo. Druskininkuose veikiantis jaunimo klubas „Interact“, siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į itin aktualią problemą, pernai vykdė savižudybių prevencijai skirtą socialinį projektą, kurį vainikavo Druskininkų jaunimo užimtumo centre klubo organizuotas renginys „Gyvenk 2017“. Į jį atvyko jaunimas ne tik iš Druskininkų, bet ir iš visos Lietuvos. Renginį padėjo organizuoti Druskininkų „Rotary“.

„Rotary“ klubas yra ir kultūros mecenatas. Štai rugpjūčio mėnesį „Rotary“ nariai M. Ubartas, V. Šanturovas, A. Katilovskis ir V. Kuneika, žmonės, neabejingi miesto menininkams ir jų kūrybai, parėmė jubiliejinį maestro Miko Suraučiaus koncertą „Pabūkim laimingi“, skirtą jo 70-mečiui.

Druskininkų rotariečiai didžiuojasi tarptautiniais ryšiais. Rugsėjį Druskininkų vardą garsino žvejų komanda (V. Kuneika, E. Matulevičius, J. Melničenko ir A. Dudzinskas), tapusi Lenkijos „Rotary“ apygardos Gubernatoriaus taurės žvejybos varžybų nugalėtoja.

„Rotary“ dažnai dalyvauja labdaros projektuose. Šiemet sausį Druskininkų „Rotary“ kartu su „Lions“ moterų klubu organizavo labdaros renginį „Po angelo sparnu“. Žiūrovai, pirkdami bilietą į Keistuolių teatro spektaklį „Dvyliktoji naktis“, parėmė sunkiai sergančius mažuosius druskininkiečius – surinktos lėšos skirtos jų gydymui.

Mūsų miesto rotariečiai – ir aktyvaus laisvalaikio šalininkai. Druskininkų „Rotary“ klubo nariai S. Adomavičius, A. Juozapavičius, A. Lazauskas ir R. Viniarskas su šeimomis prisijungė prie gausaus rotariečių slidininkų būrio Bukovelyje, Ukrainoje. Vasario 16-ąją, 12 val., visi rotariečiai kartu su kitais 900 lietuvių, pasipuošę rotarietiškomis ir lietuviškomis vėliavomis ant įspūdingo kalno giedojo Tautišką giesmę. Vasario 17-ąją Ivano-Frankivsk „Rotry“ klubo organizuotose VI-osiose slidinėjimo varžybose „Valdytojo taurė“ Druskininkų „Rotary“ narys A. Juozapavičius iškovojo 3-ąją vietą.

Druskininkų „Rotary“ iniciatyva ir lėšomis pernai rugpjūtį du Druskininkų jaunimo atstovai drauge su 40-čia kitų šalių atstovų dalyvavo tarptautinėje buriavimo stovykloje Lenkijoje. Šiemet „Rotary“ taip pat suteiks galimybę dviem Druskininkų jaunuoliams dalyvauti tokioje stovykloje.

Atsižvelgdami į „Rotary International“ 2018 metų šūkį „Kiekvienas rotarietis pasodina po medį“, aktyvūs Druskininkų „Rotary“ klubo nariai S. Adomavičius, V. Dirma, E. Cikanavičius, A. Juozapavičius, A. Katilovskis, J. Melničenko ir M. Vitkauskas su šeimomis pasodino ne po vieną, o po keliasdešimt medžių ateities kartoms.

Druskininkų rotariečiai nuolat bendrauja su kolegomis iš Lenkijos Gižycko „Rotary“ klubo, juos sieja bendri projektai, labdaros renginiai ir aktyvus laisvalaikis. Šiemet gegužės 17-20 dienomis Gižycko „Rotary“ klubo šešioliktąjį kartą organizuotoje tarptautinėje regatoje tarp dešimties komandų iš Lietuvos buvo ir Druskininkų „Rotary“ atstovai. Dar dalyvavo devynios komandos iš Lenkijos, jungtinės komandos iš Izraelio, Turkijos, Slovakijos, Čekijos, Ispanijos, Rusijos, Vokietijos.

XVI-osios tarptautinės regatos pagrindiniame VII-ajame plaukime Druskininkų „Rotary“ klubo komanda užėmė I-ąją vietą (Kapitonas Arvydas Drąsutavičius, įgula: Aidas Dudzinskas, Aleksandras Juozapavičius, Evaldas Matulevičius). Bendroje regatos įskaitoje po atkaklios kovos užimta garbinga II-oji vieta (Kapitonas Arvydas Drąsutavičius, įgula: A. Dudzinskas, A. Juozapavičius, Arminas Lazauskas, E. Matulevičius, Jurijus Melničenko, Vytautas Kuneika, Modestas Vitkauskas). Druskininkų „Rotary“ didžiuojasi klubo nariais, garsinančiais Lietuvą, Druskininkus ir patį klubą.

Druskininkų „Rotary” neabejingi ir Druskininkų bendruomenės gyvenimui. 500 eurų jie paaukojo paramos akcijai „Už galimybę sveikti linksmiau“, skirtai Druskininkų ligoninės vaikų ligų skyriaus atnaujinimui.

Praėjusiais metais klubui vadovavęs prezidentas Arminas Lazauskas birželio mėnesį vairą perleido  naujos kadencijos prezidentui Vytautui Kuneikai. Inauguracijos metu buvusiam klubo prezidentui A. Lazauskui padėkota už nuveiktus darbus, o naujajam – V. Kuneikai – palinkėta sėkmingų prezidentavimo metų. Druskininkų „Rotary“ tiki, kad jam pavyks įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus, vadovaujant klubui, įtraukti naujų narių, skatinti ir viešinti klubo gerus darbus, skleisti informaciją apie „Rotary“ klubo veiklą vietinėje bendruomenėje.

 

Užsakymo Nr. MDR-161-01