Druskininkų kurorto sėkmės istorija ir darnaus turizmo iššūkiai 8 Europos miestams pristatyti nuotoliniu būdu

Šią vasarą Druskininkai, turėję priimti projekto „Turizmui draugiški miestai“ partnerius iš 8 Europos miestų – Genujos (Italija), Kasereso (Ispanija), Venecijos (Italija), Dan Lerė-Ratdauno (Airija), Krokuvos (Lenkija), Bragos (Portugalija), Rovaniemio (Suomija) ir Dubrovniko (Kroatija) – to padaryti dėl užsitęsusios pandemijos negalėjo, bet kurortas pristatytas ir darnaus turizmo klausimai aptarti nuotoliniu būdu.

Turizmo ekspertės A. Katunian (dešinėje) teigimu, Druskininkuose puikiai tvarkomasi su gamtos ištekliais, juos tausojant ir tinkamai naudojant SPA procedūroms/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

URBACT tinklo projekto „Turizmui draugiški miestai“ susitikimai turėjo vykti, miestams-partneriams aplankant vieni kitus ir gyvai pajaučiant kiekvieno miesto specifiką bei su turizmu susijusią problematiką, tačiau jau pusantrų metų susitikimai organizuojami nuotoliniu būdu. Siekiant, kad kitų miestų atstovai pajustų bent dalį Druskininkų žavesio, nuotolinė konferencija surengta, vaikštant po Druskininkus. Taip kolegos iš kitų šalių galėjo geriau susipažinti su Druskininkais, matydami miesto vaizdus. Vienas maršrutas vedė nuo K. Dineikos sveikatingumo parko link Druskonio ežero, o kitas – nuo Druskininkų muzikinio fontano per Gydyklų parką, Grožio šaltinį iki pat lynų keltuvo.

Savivaldybės specialistai aplinkosaugos, darnaus turizmo ir Druskininkų sėkmės istorijos temomis kalbino Vilniaus kolegijos Turizmo katedros vedėją, turizmo ekspertę Alina Katunian ir Savivaldybės tarybos narį, verslininką Modestą Vitkauską. Dėstytoja A. Katunian akcentavo, kad, norint pasiekti, jog turizmas vystytųsi tvariai, turi būti įtrauktos ir edukuojamos visos suinteresuotos šalys – turistai, verslo atstovai, vietos valdžia ir bendruomenės nariai. A. Katunian išskyrė, kad Druskininkuose puikiai tvarkomasi su gamtos ištekliais, juos tausojant ir tinkamai naudojant SPA procedūroms. M. Vitkauskas partneriams iš kitų šalių papasakojo Druskininkų sėkmės istoriją, pasidžiaugė glaudžiu vietos valdžios ir verslo atstovų bendradarbiavimu, ieškant optimalių turizmo plėtros sprendimų, pristatė kurorto rinkliavos mokesčio panaudojimo modelį rinkodaros, žaliųjų erdvių bei gėlynų tvarkymo tikslams. Parteriai pagyrė Druskininkų modelio praktiškumą, kuris galėtų būti atkartojamas ir kituose miestuose.

Verslininkas M. Vitkauskas papasakojo Druskininkų sėkmės istoriją, pristatė kurorto rinkliavos mokesčio panaudojimo modelį rinkodaros, žaliųjų erdvių bei gėlynų tvarkymo tikslams/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka