Druskininkai dalyvauja nacionalinio M. K. Čiurlionio kultūros kelio maršruto kūrime

2025-aisiais bus minimos žymiausio Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-osios gimimo metinės. Siekiant įamžinti garsaus menininko atminimą, kuriamas nacionalinio M. K. Čiurlionio kultūros kelio maršrutas. Planuojama, kad maršrutas apims Druskininkus, Varėną, Vilnių, Kauną, Rietavą, Plungę ir Palangą. Į nacionalinį M. K. Čiurlionio kultūros kelio maršrutą bus įtraukti svarbiausi objektai ir renginiai, susiję su dailininko ir kompozitoriaus gyvenimu bei kūryba. Kaip skelbia LR Kultūros ministerija, M. K. Čiurlionio kultūros kelias – tai kultūros, kultūrinės edukacijos, kultūros paveldo ir turistinio bendradarbiavimo projektas. LR Kultūros ministerija sudarė darbo grupę, kuri rūpinsis nacionalinio M. K. Čiurlionio kultūros kelio projekto parengimu. Šios darbo grupės narys, Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius džiaugiasi, kad sukurtas nacionalinis maršrutas dar kartą primins, kad turime didžiuotis ir saugoti savo kultūrinį palikimą: „Druskininkai didžiuojasi M. K. Čiurlioniu – turime daug objektų bei renginių, kurie įprasmina menininko atminimą ir norime įtraukti juos į nacionalinį M. K. Čiurlionio kultūros kelią. Šis projektas – svarbus ir Lietuvos, o taip pat ir Druskininkų bendruomenei, šalies svečiams. Neabejoju, kad tai bus vertingas palikimas jaunajai kartai.“

M. K. Čiurlionio kultūros kelio maršruto koncepcija turėtų būti parengta iki šių metų balandžio 20 dienos, tačiau darbo grupė planuoja ją parengti anksčiau – iki vasario 16 dienos.

Į nacionalinį M. K. Čiurlionio kelio maršrutą Druskininkai planuoja įtraukti šiuo objektus: M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, V. Vildžiūno sukurtą paminklą M. K. Čiurlioniui, pagrindinę kurorto gatvę, pavadintą M. K. Čiurlionio vardu, puošiančią skulptūrą „Šaulys“, M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijas ant molbertų, Švendubrėje esantį Raigardo slėnį – tose vietose dailininkas ir kompozitorius mėgo lankytis. Taip pat maršrute norima pažymėti vitražų simpoziumo „M. K. Čiurlionio atspindžiai“ metu sukurtus vitražus, kurie puošia M. K. Čiurlionio meno mokyklos interjerą, senosiose Druskininkų kapinėse esančius menininko tėvų ir sesers kapus.

Tikimasi į nacionalinį M. K. Čiurlionio kelią įtraukti šiuos Druskininkuose vykstančius renginius: tarptautinį menų festivalį „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, fortepijoninės muzikos festivalį M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje.

Kaip skelbia LR Kultūros ministerija, iki 2025 m., kai bus minimos M. K. Čiurlionio 150-osios gimimo metinės, planuojama į nacionalinio maršrutą įtraukti Lenkiją, Vokietiją, Rusiją, kitas su kompozitoriumi susijusias šalis. Lietuva sieks, kad šiam projektui būtų suteikta Europos Tarybos sertifikuoto kultūros kelio nominacija.

Nacionalinį M. K. Čiurlionio kelio projektą rengs valstybinių ir nevyriausybinių įstaigų bei organizacijų atstovai, bendruomenių nariai, M. K. Čiurlionio vardo muzikos festivalių, koncertų, konkursų ir renginių organizatoriai.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius džiaugiasi, kad sukurtas nacionalinis maršrutas dar kartą primins, kad turime didžiuotis ir saugoti savo kultūrinį palikimą: „Druskininkai iš tiesų didžiuojasi M. K. Čiurlioniu – turime daug objektų bei renginių, kurie įprasmina menininko atminimą ir norime įtraukti juos į nacionalinį M. K. Čiurlionio kultūros kelią. Šis projektas – svarbus ir Lietuvos, o taip pat ir Druskininkų bendruomenei, šalies svečiams. Neabejoju, kad tai bus vertingas palikimas jaunajai kartai.“