Bibliotekoje – Adelberto Nedzelskio paroda „Čia pat“

Penktadienio pavakarę surengtas dailininko, menotyrininko, Druskininkų garbės piliečio Adelberto Nedzelskio parodos „Čia pat“ atidarymas į Viešosios bibliotekos erdves sukvietė jo artimuosius, bičiulius ir kūrybos gerbėjus. Visus renginio dalyvius puikiai nuteikė šiltas susitikimas su parodos autoriumi, galimybė gyvai su juo pabendrauti, pamatyti naujausius, pastaraisiais metais sukurtus paveikslus.

Viešosios bibliotekos erdves penktadienį papuošė iškilaus menininko A. Nedzelskio paroda „Čia pat“/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Parodoje ir šį kartą galima pamatyti įvairia tematika sukurtų paveikslų/Laimos Rekevičienės nuotrauka

„Šiandiena bibliotekai – ypatinga šventė. Prieš penkerius metus savo veiklą pradėjome, atidarydami A. Nedzelskio parodą. Tai buvo pirmoji paroda mūsų erdvėse, ir labai džiaugiuosi, kad mūsų šiltas, nuoširdus bendravimas tęsiasi iki šiol“, – sakė bibliotekos direktorė Laima Žėkienė, pristatydama naująją parodą „Čia pat“ ir pasidžiaugdama, kad į jos atidarymą susirinko tiek daug žmonių, kurie gerbia ir myli A. Nedzelskį, juo didžiuojasi ir vertina jo kūrybą.

„Kokia laimė, kad Jūsų tiek daug. Tai yra viršūnė to, apie ką galima laisvalaikiu pasvajoti“, – pasidžiaugė parodą atidaręs A. Nedzelskis.  Ją pristatydamas, autorius pasakojo, kad vasarą, jam piešiant paveikslus, mintys nejučiomis vis nuklysdavę į praeitį. O rudenį, jau planuojant parodėlę, sako, prasidėję griūtys – vienas po kito Amžinybėn išėjo artimi žmonės. „Ir dabar viską reikia pradėti skaičiuoti iš naujo“, – kalbėjo A. Nedzelskis, prisiminęs savo bičiulį, šviesios atminties dailininką Alfonsą Šuliauską, su kuriuo apie 50 metų kartu tekdavo dalyvauti parodose.

Kalbėdamas apie parodos eksponatus, dailininkas trumpai pristatė jų gimimo istoriją, temas. „Kai piešiu tuos paveikslėlius, nuolat iškyla klausimas – kodėl tai darau. Regis, jų pripiešta jau labai daug. Bet atsakymas aiškus – tai labai malonus laiko praleidimas. Ir antras, ne mažiau svarbus dalykas, – su tais paveikslėliais sugebu vieną kartą metuose sukviesti visą bičiulių būrį į parodos atidarymą. Todėl apsimoka piešti“, – mintimis dalijosi A. Nedzelskis.

Personalinėje parodoje ir šį kartą galima pamatyti įvairia tematika sukurtų paveikslų. Tai ir peizažai, ir  natiurmortai, Druskininkų vaizdai, gėlės ir net abstrakčios kompozicijos. Visi paveikslai – sušildyti dailininko širdies šilumos, pripildyti šviesos, išjausti.

„Kai ima vardinti A. Nedzelskio titulus, apdovanojimus ir regalijas, suirzta… Įgimtas kuklumas tik dar kartą patvirtina šio žmogaus dvasios aristokratiškumą. Adelbertas Nedzelskis – mūsų miesto šviesuolis, į parodos atidarymą subūrė šitiek žmonių! Druskininkiečiai sugūžėjo kaip į atlaidus… O ir skirstytis niekas ilgai nenorėjo. Laimė ir džiaugsmas būti šalia“, – po parodos atidarymo sakė ne vieną projektą su A. Nedzelskiu kartu įgyvendinusi gidė Aušra Česnulevičienė.

O visi, kas nori pamatyti iškilaus menininko kūrybos parodą, laukiami Druskininkų viešojoje bibliotekoje.

 

„Mano Druskininkai“ informacija