Atidarytas šiaurietiško ėjimo žiemos sezonas

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacija gruodžio praėjusį šeštadienį organizavo šiaurietiško ėjimo žiemos sezono atidarymą. Prie Druskininkų kempingo susibūrė apie 300 šiaurietiško ėjimo entuziastų ne tik iš Druskininkų, bet ir iš visos Lietuvos.

Pasivaikščioti šiaurietiškai buvo siūloma net neturintiems tam skirtų lazdų – jas organizatoriai davė visiems, norėjusiems dalyvauti žygyje. Prieš pasileidžiant į žygį, buvo atlikta mankšta, o vėliau žygeiviai su profesionaliais šiaurietiško ėjimo instruktoriais įveikė 6 arba 9 kiliometrų trasas. Kvėpuodami gaiviu, pušimis kvepiančiu oru, grožėdamiesi laukine gamta, Ratnyčėlės krantais, žygio dalyviai dalijosi patyrimais bei išgyvenamais pojūčiais, kuriuos suteikė gražūs vaizdai.

Žygis subūrė apie 300 šiaurietiško ėjimo entuziastų ne tik iš Druskininkų, bet ir iš visos Lietuvos/Druskininkų savivaldybės VSB archyvo nuotrauka

 

Po žygio jo dalyviai buvo pakviesti į Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrą, kuriame organizuotas proto mūšis „Druskininkai – sveikatos miestas“. Jį sudarė trys turai. Pirmajame ture buvo pateikti klausimai, susiję su fiziniu aktyvumu. Antrajame – užduoti klausimai apie šiaurietišką ėjimą, o trečiajame ture dalyviams reikėjo atsakyti į klausimus, susijusius su Druskininkai.

Renginio pabaigoje susumavus komandų surinktus taškus, paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė komanda „8 žingsniai“. Jai įteikti Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigti prizai.

Dėkojame Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrui už suteiktas patalpas ir pagalbą, organizuojant renginį, visiems renginio dalyviams – už aktyviai praleistą laiką.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad šiaurietiškas ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, kurioje galima panaudoti iki 90 proc. raumenų (dirba ne tik kojų, bet ir viršutiniai kūno raumenys), sudeginti nuo 20 iki 50 proc. daugiau kalorijų, nei einant tokiu pačiu tempu be lazdų. Šis ėjimas naudingas žmonėms, norintiems suvaldyti antsvorį, treniruoti nugarą bei ugdyti taisyklingą laikyseną. Šiaurietiškas ėjimas tinka bet kurio amžiaus žmonėms, bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku.

 

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija