Aptartos ESO siūlomos investicijos dujų bei elektros plėtros srityse

Praėjusį ketvirtadienį organizuoto Druskininkų savivaldybės vadovų bei specialistų susitikimo su ESO atstovais metu buvo aptartos ESO numatytos investicijos dujofikavimo, elektros energijos skirstymo tinklo kokybės gerinimo bei apšvietimo modernizavimo srityse Druskininkų savivaldybės teritorijoje. ESO vadovai bei specialistai informavo apie vykdomus ir planuojamus darbus, pristatė ateityje planuojamus projektus.

Šiais metais numatoma nutiesti naują dujotiekį į Senamiesčio bei Baltašiškės kvartalus, taip sudarant galimybę druskininkiečiams namų šildymui bei buitinėms reikmėms naudoti gamtines dujas. Įvertinus esamo dujotiekio būklę, 2018-ais metais planuojama rekonstruoti ir mažo slėgio dujotiekį Druskininkų mieste. Susitikime ESO atstovai kalbėjo apie investicijas į elektros patikimumo gerinimą, buvo aptarti apie 18-os kilometrų ilgio elektros kabelio tiesimo darbai nuo „Snow Arenos“ iki Mizarų kaimo. Kalbėta ir apie apšvietimo infrastruktūros modernizavimo darbus. Juos atlikus, esami energetiškai neefektyvūs natrio ir gyvsidabrio šviestuvai bus pakeisti energiją taupančiais LED šviestuvais.

Druskininkų savivaldybės vadovai ir specialistai su ESO atstovais kalbėjo ir apie prasidėjusį Druskininkų savivaldybės butų prijungimą prie gamtinių dujų sistemos, atsisakant dujų balionų. Susitikime dalyvavusi ESO Sprendimų klientams departamento direktorė Nerilė Mažeikienė, pasidžiaugusi, jog darbų pradžia buvo sėkminga, informavo, kad visus Savivaldybei priklausančius butus prie gamtinių dujų sistemos planuojama prijungti dar šį mėnesį. Vėliau darbai bus tęsiami druskininkiečiams priklausančiuose būstuose.

„Druskininkų savivaldybė išsiskiria ūkišku požiūriu ir specifinėmis užduotimis, tad, bendraudami su jumis, turime įveikti ne vieną iššūkį. Važinėdami po kitas savivaldybes, iki šiol nesame sulaukę klausimų dėl neestetiškai atrodančių transformatorinių ar aprūdijusių elektros apskaitos spintų. Jūs keliate mums itin aukštus reikalavimus, o mes, bendraudami su jumis, priversti tobulėti“, – apie bendradarbiavimą su Druskininkų savivaldybe kalbėjo N. Mažeikienė.

Susitikime buvo aptarti ir jau vykdomų darbų techniniai sprendimai, dar kartą akcentuota dangų atstatymo svarba – visi inžinerinių tinklų tiesimo darbai, susiję su dujomis, elektra ar bet kokia kita infrastruktūra, turi būti daromi, kuo mažiau gadinant esamas dangas, stengiantis derintis prie kitų savivaldybės įmonių vykdomų investicinių projektų: gatvių renovavimo darbų, vandentvarkos tinklų plėtros.

„Džiaugiuosi sklandžiu bendradarbiavimu su ESO, kaip atsakingais verslo atstovais, siūlančiais reikšmingas investicijas į Druskininkų savivaldybės infrastruktūrą. Bendradarbiaudami, sprendžiame įsisenėjusią dujų balionų problemą, ieškome palankiausių sprendimų, modernizuojant Druskininkų savivaldybės apšvietimo infrastruktūrą bei gerinant elektros energijos skirstymo tinklo kokybę“, – kalbėjo susitikime dalyvavęs Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Susitikimo su ESO atstovais metu buvo aptartos ESO numatytos investicijos dujofikavimo, elektros energijos skirstymo tinklo kokybės gerinimo bei apšvietimo modernizavimo srityse Druskininkų savivaldybės teritorijoje/Gintarės Varnelienės nuotrauka

Parengta pagal Druskininkų  savivaldybės informaciją