Ant „Snow Arenos“ stogo planuojama įrengti saulės baterijas

Praėjusį penktadienį Druskininkų savivaldybės vadovai bei specialistai, susitikę su „Snow Arena“ operatoriaus „Stamita“ direktoriumi Andriumi Stasiukynu, „Snow Arenos“ direktoriumi Justinu Mikelioniu ir saulės baterijas siūlančios įsirengti įmonės atstovu, aptarė saulės energijos baterijų įrengimo ant „Snow Arenos“ stogo darbus.

Nuosavybės teise Druskininkų savivaldybei priklausančios „Snow Arenos“ vadovai nusprendė taupyti elektros energiją, tausoti aplinką, ant pastato stogo įrengiant saulės baterijas. Jų įrengimui Druskininkų savivaldybės taryba pritarė dar 2015 metų sausio pabaigoje.

Susitikimo metu pristatytas planuojamas įgyvendinti projektas, kuriam ruošiantis buvo įvertintas „Snow Arenoje“ suvartojamas elektros energijos kiekis, atlikti ekonominiai skaičiavimai ir taip surastas efektyvus sprendimas. Įvertinus stogo nuožulnumą, saulės baterijos ant „Snow Arenos“ stogo bus montuojamos unikaliu būdu – jos į patį stogą nesirems, o bus montuojamos ant tvirtinimo elementų. Remiantis atliktais skaičiavimais, vasarą kai kuriomis paros valandomis energijos saulės baterijos pagamins tiek, kiek jos reikės žiemos pramogų komplekso reikmėms. Planuojama, kad saulės baterijų įrengimo darbai bus vykdomi etapais. Pagal dabartinį darbų grafiką projektas turėtų būti įgyvendintas šiais metais.

Saulės šviesos energija yra vienas iš plačiausiai naudojamų atsinaujinančių energijos šaltinių, o sparčiai besivystanti technologija leidžia saulės baterijas pritaikyti pačiose įvairiausiose srityse. Vis daugiau žmonių pereina prie alternatyvių elektros gamybos šaltinių naudojimo, atsisakydami iškastinių energijos šaltinių, tuo įrodydami, kad galima pasikliauti alternatyvia ir švaria energija.

„Nuolat ieškome būdų, kaip sutaupyti elektros energijos ne tik dėl finansinių priežasčių, bet ir todėl, kad norime tausoti aplinką. Džiaugiamės, kad „Snow arena“ vadovai taip pat nusprendė tausoti aplinką ir elektros energijos gamybai pasirinko alternatyvų elektros gamybos šaltinį“, – kalbėjo susitikime dalyvavęs Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Susitikimo metu aptarti saulės energijos baterijų įrengimo ant „Snow Arenos“ stogo darbai/Gintarės Varnelienės nuotrauka

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją