Aktyviems bendruomenės savanoriams – Savivaldybės vadovų padėkos

Visame pasaulyje populiarėjant savanoriškai veiklai, savanorystės iniciatyvos vis labiau sudomina ir druskininkiečių bendruomenę. Savanoriai darbuojasi nevyriausybinėse organizacijose, švietimo įstaigose, jaunimo užimtumo centre, kaimiškosiose bendruomenėse. O tie, kurie svajoja išmėginti savanorišką veiklą, bet nedrįsta to padaryti, jau antrus metus buvo kviečiami prisijungti prie Druskininkų savivaldybės inicijuojamos akcijos  „Tapk savanoriu bent vienai dienai“. Antradienį Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitiko su aktyviausiais bendruomenės savanoriais ir akcijos „Tapk savanoriu bent vienai dienai“ dalyviais, išklausė jų įspūdžius ir patirtį savanoriškoje veikloje bei padėkojo už iniciatyvumą.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas savanoriams įteikė padėkas bei simbolines dovanėles: „Mes visi esame užsiėmę savo darbais, namais, rūpesčiais. Todėl tai, kad jūs randate laiko ne tik sau, bet ir šalia esantiems, kartais net nepažįstamiems žmonėms, yra labai kilnu – esate verti mūsų visų pagarbos ir nuoširdžių dėkingumo žodžių. Ačiū už žmogiškumą, kuris yra be galo vertingas ir reikalingas mums visiems.“

Susitikime savanoriai papasakojo apie patirtį, vykdant savanoriškas veiklas. Jaunimo užimtumo centre savanoriavusi Viktorija Novičkova mokė jaunimą žaisti tinklinį, Mantas Micevičius – bene aktyviausias savanoris, turintis ilgametę savanorystės patirtį, šiuo metu savanoriauja net trijose organizacijose: Viečiūnų bendruomenėje, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje „Druskininkų viltis“ ir Druskininkų vaikų dienos centre „Gelbėkit vaikus“. Irma Jakimonytė savanoriavo Jaunimo užimtumo centre – jaunimo erdvėse bendravo su jaunais žmonėmis. Emilija Pečiukevičienė savanoriauja vaikų dienos centre „Džiugučiai“ – vaikus ji ypač sudomino mezgimu. Marytė Lekavičienė savanorystę išbandė, pastebėjusi skelbimą, kviečiantį tapti savanoriu vienai dienai. Moteris seniai galvojo apie savanorystę, tad savo jėgas išbandė darželyje bei „Maltos ordine“ ir planuoja savanorišką veiklą tęsti. Ramunė Ruckienė savanoriavo Jaunimo užimtumo centre – sukaupta darbo ligoninėje patirtimi ji pasidalino su jaunimu, kalbėjo, kaip apsisaugoti nuo traumų – savanorystę ji planuoja pratęsti ir vasarą, kuomet jos dėstoma tema tampa ypač aktuali. Rita Diurbeiko savanoriavo „Maltos ordine“, Visuomenės sveikatos biure ir vaikų dienos centre „Džiugučiai“. Violeta Valskienė ir Mania Lukšienė kartu su „Bočiais“ savanoriauja, padėdamos senoliams – lanko juos namuose ar gydymo įstaigose, padeda sutvarkyti namus, atlikti buities darbus, o svarbiausia – bendrauja. Onutė Sakalauskienė savanoriauja „Maltos ordine“. Giedrė Karlonaitė ir Simona Kistauskaitė savanorišką veiklą išbandė lopšelyje-darželyje „Žibutė“. Giedrė čia savanoriauja jau 9 mėnesius ir planuoja toliau tęsti šią veiklą – merginos svarsto ateityje rinktis profesiją, susijusią su švietimu.Viktorija, Irma ir Simona – projekto „Atrask save“ savanorės. Jas atlydėjusi Jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Kristina Fedaravičiūtė negailėjo gražių žodžių veiklioms merginoms bei pati pasidalino savo savanorystės patirtimi, sukaupta Viečiūnų bendruomenėje.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus teigimu, savanorystė  – puiki galimybė išmėginti savo jėgas įvairiose srityse. „Ypač tai aktualu jaunimui, kuris renkasi, ieško, svarsto apie savo ateitį. Atėjus į įstaigą, pabandžius dirbti tam tikrą darbą, galima sakyti, „pasimatavus“ profesiją, daug lengviau pasirinkti“, – sakė L. Urmanavičius ir prisiminė, kad praėjusiais metais buvo atvejis, kai mergina, svajojusi apie medicinos studijos, po savanorystės ligoninėje vis dėlto nusprendė rinktis kitą profesiją.

Susitikime visi savanoriai vienbalsiai pritarė, kad svarbiausias jų veikloje – nuoširdus bendravimas. Būtent to reikia visiems: nuo pačių mažiausių, iki garbaus amžiaus mūsų bendruomenės narių. Meras kvietė drąsiai kreiptis visada, jeigu tik prireiks pagalbos.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie Druskininkus – meras pristatė planuojamus įgyvendinti projektus, savanoriai pasidžiaugė puoselėjamu miestu ir linkėjo merui sėkmingai tęsti pradėtus darbus.

„Susitikimas buvo šiltas – kartu ir juokėmės, ir verkėme, klausydami istorijų apie žmones, esančius šalia. Labai džiaugiuosi, kad praėjusiais metais mūsų pradėta akcija „Tapk savanoriu bent vienai dienai“ pasiteisino. Tikiuosi, kad savanoriška veikla tarp druskininkiečių bendruomenės vis labiau populiarės. Susitikime dalyvavo dvylika žmonių, bet savanoriaujančių tikrai yra daug daugiau. Ačiū jiems visiems už jų laiką, už nuveikiamus labai reikalingus darbus“, – po susitikimo sakė ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė.

Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitiko su aktyviausiais bendruomenės savanoriais ir akcijos „Tapk savanoriu bent vienai dienai“ dalyviais, išklausė jų įspūdžius ir patirtį savanoriškoje veikloje bei padėkojo už iniciatyvumą/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka